Україна закликала Євросоюз не давати привілеїв "Південному потоку"

16 січня 2013 в 18:21

На думку українського посла в ФРН, російський проект служить виключно задоволенню геополітичних інтересів Кремля.

Южный поток
Південний потік

Україна домагається від Євросоюзу відмови від надання преференцій створюваному газопроводу "Південний потік", який по дну Чорного моря з'єднає Росію з Болгарією. Інформацію про це підтвердив журналістам посол України в Німеччині Павло Клімкін.

За словами дипломата, українська влада намагається переконати Європейську комісію в тому, що "не доцільно" і "не справедливо" робити виняток для цього проекту.

При цьому Клімкін посилається на директиви ЄС, які передбачають таку можливість у випадках, якщо інвестиції в проект сприяють розвитку конкуренції на європейському ринку або ж підвищують безпеку газопостачання Європи. У випадку з "Південним потоком", на думку українського посла, мова йде виключно про досягнення "геополітичних цілей Росії". З його допомогою Кремль спробує повернути Україну в свою сферу впливу.

зокрема, такі преференції отримав інший російський газопровід - "Північний потік", який по дну Балтійського моря зв'язав російський Виборг з німецьким Грейфсвальдом і з 2011 року знаходиться в експлуатації.

7 грудня 2012 року на майданчику компресорної станції "Російська" в районі міста Анапа Краснодарського краю (Росія) відбулися урочисті заходи, присвячені початку будівництва газопроводу "Південний потік", який буде поставляти газ у Європу в обхід території України.

Читайте також:

Україна безуспішно намагається захистити в Європі свою ГТС від "Південного потоку" Росії

"Газпром" підписав з Болгарією новий контракт в обмін на поступки щодо "Південного потоку"

Запущена друга гілка "Північного потоку"

Болгарія дала Україні шанс домовитися з "Газпромом"

Теги
Помітили помилку?
Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter
Немає коментарів
Loading...
Реклама
USD 26.55
EUR 28.89
Останні новини
НОВОСТИ ПАРТНЕРОВ
Загрузка...