Україна ввела квоти на імпорт вугілля і заборонила імпорт коксу

5 квітня 2013 в 11:19

Через надлишок вугілля на внутрішньому ринку, уряд вирішив блокувати його імпорт.

Юрий Бойко и Єдуард Ставицкий
Бойко перехопив у Ставицького формування квот на імпорт коксу і вугілля
kmu.gov.ua

Кабінет міністрів України ввів квоту на імпорт вугілля (коксівного, бітумного та інших видів) об'ємом 10,2 млн тонн на 2013 рік.

Відповідне рішення закріплене постановою Кабміну №225 від 13 березня 2013 року. Документ набирає чинності через 21 день після публікації.

Квота об'ємом 10,2 млн тонн включає також обсяги палива, необхідні для використання в технології пиловугільного вдування (2,5 млн тонн).

Цією ж постановою Кабмін заборонив імпорт коксу та напівкоксу, вугілля роторного.

Читайте: Вугільний клінч

Як відомо, через надлишок вугілля на внутрішньому ринку останнім часом обговорювалося питання введення квот на імпорт цієї продукції. Ініціював це питання чинний міністр енергетики Едуард Ставицький.

Втім, як пише ЕП з посиланням на відповідні документи, право формувати обсяги квот у Ставицького "перехопив" нинішній віце-прем'єр Юрій Бойко. Він вибудовував перешкоди і у складі попереднього уряду, будучи у кріслі міністра енергетики.

При ньому, пише видання, Олександр Янукович повністю підпорядкував собі скупівлю вугілля у державних шахт і так званих "копанок". Блокування імпорту коксу забезпечувало сину Януковича збут дефіцитного коксівного вугілля всередині України за завищеними цінами (в Україні надлишок енергетичного вугілля, але нестача коксу).

В даний час частка імпортного вугілля складає 37,5% усього обсягу коксівного вугілля, що споживається країною. Раніше частка імпортного вугілля в загальному обсязі забезпечення вугіллям українських КХЗ досягала 36-40%.

Раніше холдингові компанії та державні шахти домовилися про обсяги викупу коксівного вугілля до кінця 2013 року - 4,050 млн тонн.

Українські КХЗ у 2012 році скоротили виробництво металургійного коксу 6%-ї вологості на 3,3% у порівнянні з аналогічним періодом 2011 року - до 18,928 млн тонн.

Читайте також:

Узаконити "копанки" - неможливо, але проблема вирішуватиметься, - Янукович

Група Януковича отримала кожну 4-ту гривню на "вугільних" держтендерах

zn Старший син Януковича відбирає у Ахметова звання "маршала" вугільної галузі

zn Швейцарська преса назвала сина Януковича "вугільним королем у Женеві"

За матеріалами: Інтерфакс-Україна
Помітили помилку?
Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter
1 коментар
Loading...
Реклама
USD 26.67
EUR 28.94
Останні новини
НОВОСТИ ПАРТНЕРОВ
Загрузка...