Топ Новини

Україна витрачає близько 200 млрд грн на закупівлі на тендерах з одним учасником

26 лютого 2013 в 17:35

Тендери проходять як під час лих: за рік кількість відкритих торгів зменшилася, тоді як кількість неконкурентних торгів з одним учасником - збільшилася.

теневая экономика moneti монеты
Андрій Товстиженко, DT.UA

Україна закуповує товари і послуги під час тендерів з неконкурентною процедурою з одним учасником на суму близько 200 млрд. грн. Про це повідомила начальник відділу аналізу держзакупівель Мінекономрозвитку Наталя Шимко.

При цьому, зазначила вона, за рік кількість відкритих торгів зменшилася, одночасно збільшилася кількість неконкурентних торгів, які проводяться тільки з одним учасником.

За її словами, це відбулося за рахунок того, що під новий закон потрапили комунальні послуги - електроенергія, водопостачання, газопостачання.

"Вони займають у цих неконкурентних процедурах більше половини точно", - сказала Шимко.

Вона також озвучила суму, яку держава витрачає на закупівлю товарів і послуг на таких тендерах. "Це значна сума... Я вважаю, це приблизно 200 мільярдів, можливо", - сказала начальник відділу аналізу держзакупівель Мінекономрозвитку.

Нагадаємо, що витрати бюджету України на 2013 рік закладено на рівні 411 млрд грн.

Відповідно до Закону про державні закупівлі процедура закупівлі в одного учасника застосовується у виняткових випадках: при відсутності конкуренції або термінової потреби в товарах для ліквідації наслідків надзвичайних ситуацій техногенного та природного характеру, а також при закупівлі витворів мистецтва.

Читайте також:

Рахункова палата: Прозорість держзакупівель в Україні - утопія

Державний "Укртрансгаз" на тендерах "злив" 2,5 млрд грн охоронцям і пенсіонеру

Адміністрація Януковича і Нацбанк у 2012 році "накупили" більш ніж на 1 млрд грн

За матеріалами: ТСН
Помітили помилку?
Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter
Немає коментарів
Loading...
Реклама
USD 26.55
EUR 28.89
Останні новини
НОВОСТИ ПАРТНЕРОВ
Загрузка...