Україна відмовилася будувати з Росією завод ядерного палива

20 жовтня 2015 в 13:01

Завод ядерного палива вирішили будувати в Кіровоградській області ще в 2010 році. Зараз в уряді вирішили відмовитися від спільного проекту.

uran yadernoy radiaciya.JPG
Україна буде розривати угоду з Росією щодо будівництва заводу ядерного палива
Андрій Товстиженко, ZN.UA

Україна відмовляється продовжувати спільний з Росією проект зі спорудження заводу з виробництву ядерного палива в Кіровоградській області, повідомив міністр енергетики та вугільної промисловості України Володимир Демчишин.

"Будемо розривати, вони також не виконують (як і у випадку з третім і четвертим блоками Хмельницької АЕС) свої зобов'язання", - сказав він журналістам в Києві.

Кабінет міністрів України у вересні 2010 року затвердив російське ВАТ "ТВЕЛ" переможцем конкурсу з відбору технологій будівництва заводу з фабрикації ядерного палива.

Під спорудження об'єкта виділено 6,8 га біля селища Смоліне (Кіровоградська обл.). Українському ДК "Ядерне паливо" належить 50%+1 акція в ПРАТ "Завод з виробництва ЯТ", 50% - 1 акція – російської паливної компанії "ТВЕЛ".

Передбачалося, що акціонери в рівних частках вкладуть у проект близько 100-120 млн доларів. Надалі передбачалося залучення кредитних коштів. Загальна вартість будівництва заводу оцінювалася в 450 млн доларів.

Завод у 2015 році повинен був приступити до виробництва ТВЕЛів і ТВС, а також цирконієвих комплектуючих і комплектуючих з нержавіючої сталі, в 2020 році – до виготовлення паливних порошків і таблеток.

Читайте також: "Енергоатом" збільшить закупівлю ядерного палива компанії Westinghouse

Верховна Рада денонсувала міжурядову угоду з РФ про співробітництво у завершенні будівництва енергоблоків №3 і №4 Хмельницької АЕС.

За матеріалами: Інтерфакс-Україна
Помітили помилку?
Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter
Немає коментарів
Loading...
Реклама
USD 26.55
EUR 28.89
Останні новини
НОВОСТИ ПАРТНЕРОВ
Загрузка...