Україна веде переговори про статус спостерігача у Митному союзі, - Азаров

Поділитися
Україна веде переговори про статус спостерігача у Митному союзі, - Азаров Україна хоче бути наглядачем у МС
Представник України при МС отримає право дорадчого голосу: він не буде впливати на ухвалення рішення, але йому буде дозволено право висловити позицію української сторони. Статус спостерігача в МС дозволить Україні уникнути дискримінаційних заходів у взаємній торгівлі, сподівається Азаров.

Україна має намір стати спостерігачем в Митному союзі (МС). Про це повідомив прем'єр-міністр України Микола Азаров на прес-конференції в Києві у вівторок, 19 березня.

"Зараз ми ведемо переговори про такий формат співробітництва, при якому Україна стане спостерігачем при Митному союзі", - сказав він.

Україна почала процес "газмонізації" з Митним союзом

Прем'єр пояснив, що при такому форматі представник України при МС буде брати участь у прийнятті рішень з правом дорадчого голосу.

"Він (спостерігач - ред.) не братиме участі у прийнятті самого рішення, але йому буде дозволено право висловити нашу позицію", - розповів Азаров.

За його словами, в такій ситуації Україна не буде ставитися перед фактом, а буде знати заздалегідь про будь-яке рішення країн Митного союзу. Крім того, це дає можливість Києву на будь-якому етапі у разі, якщо рішення зачіпає інтереси української сторони, його корегувати.

"Тобто, працювати з урядами цих країн і виправити ці рішення. На мій погляд, така форма участі в роботі Митного союзу, по-перше, зберігає за Україною суверенітет прийняття всіх рішень", - підкреслив глава українського уряду.

Статус спостерігача в МС, відзначив Азаров, дозволить Україні уникнути дискримінаційних заходів у взаємній торгівлі з країнами цього об'єднання.

"Ми домовилися про важливий принцип про те, що ми не претендуємо на якісь преференції. Але давайте діяти так, щоб не було дискримінаційних заходів щодо України", - сказав він на прес-конференції у вівторок в Києві.

"Ось такий от повинен бути статус: ми, оскільки не є членами Митного союзу, і ні на які пов'язані з цим пільги і преференції ми не орієнтовані, але ми домовляємося про те, щоб дискримінаційні заходи у взаємній торгівлі між нашими країнами не реалізовувалися", - пояснив прем'єр України. !zn

Читайте також:

Економічні очікування країн-учасниць МС не виправдалися, а наркотрафік зріс

У разі референдуму українці підтримають вступ і в Митний союз і в ЄС

Україна почала процес "газмонізації" з Митним союзом

У Львові заборонили рекламу Митного союзу

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі