Топ Новини

Україна в 2012 році виплатила "інвесторам" з Кіпру 29,1 млрд грн

10 лютого 2013 в 10:10

Через подвійне оподаткування, весь прибуток так званих інвесторів-резидентів з Кіпру йде з України. Після ліквідації такого офшору, держбюджет додатково отримає 1 млрд грн на рік.

dollari_21.JPG
Андрій Товстиженко, ZN.UA

За дев'ять місяців 2012 року резидентам Кіпру було виплачено доходів на суму 29,1 млрд грн, що становить майже половину (47%) від загального обсягу таких виплат. Про це в інтерв'ю ZN.UA розповів глава Міндоходів Олександр Клименко з посиланням на результати представленої суб'єктами господарювання звітності.

За його словами, це "дуже показова статистика".

Він також зазначив, що питання подвійного оподаткування обговорювалося з експертами місії МВФ і "зацікавило їх". За словами Клименка, уряд і, зокрема, Міндоходів розглядають ратифікацію угоди з Кіпром як додатковий ресурс для збереження і збільшення балансу бюджету.

"Відповідно до положень підписаної конвенції наступні види доходу підлягають оподаткуванню в країні, яка є джерелом доходу (тобто на Кіпрі - ред.), за ставками: дивіденди - 5/15%, відсотки - 2%, роялті - 5%. При застосуванні норм нової конвенції за аналогічних виплат доходів на Кіпр держбюджет України додатково може отримати за рік майже 1 млрд грн", - підкреслив міністр доходів.

Нагадаємо, кіпрську проблему неодноразово і безуспішно намагаються "вирішити" вже протягом багатьох років. До цього моменту між Україною та Кіпром діяв договір, підписаний СРСР 1982 році. У наступні роки Україна й Кіпр не змогли домовитися, ведучи переговори про нові умови ще з 1997 року.

І лише в листопаді 2012 року в рамках офіційного візиту президента України Віктора Януковича в Республіку Кіпр була підписана Конвенція про уникнення подвійного оподаткування та запобігання податковим ухиленням з податків на доходи і майно.

Про те, яке значення має ця держава для оптимізації оподаткування в Україні, свідчить хоча б те, що Кіпр є найбільшим "іноземним інвестором" у вітчизняну економіку: саме звідти номінально в Україну заходять "іноземні" гроші, які потім і йдуть назад.

Читайте повний текст інтерв'ю Юрія Сколотяного з главою Міндоходів Олександром Клименком у свіжому номері "Дзеркала тижня. Україна".

Читайте також:

Україна й Кіпр ліквідували податковий рай для українських олігархів

В Україні від оподаткування ухиляються не тільки вітчизняні олігархи, але і транснаціональні корпорації

Бізнес відповів податковій, що потрібно, щоб компанії не виводили прибуток з України

 

За матеріалами: DT.UA
Помітили помилку?
Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter
2 коментаря
  • Der Mann 10 февраля, 13:53 Так і будемо втрачати, доки не проженем "донецьких"! Відповісти Цитувати Поскаржитись
  • прадід 10 февраля, 13:02 "Зовнішні" хитрощі провокує внутрішнє оподаткування вартості праці, перш за все. Три податки з одного об'єкта оподаткування найчеснішого роботодавця примусять хитрити. Провокує також втручання влади у ціноутворення дооцінками результатів праці без ніякого товарного покриття. Дописування сум ПДВ, акцизу та інших зборів збільшує масу безтоварних грошей і примушує підприємців займатися тільки торгівлею, а будь-яке виробництво припиняти. Відповісти Цитувати Поскаржитись
Loading...
Реклама
USD 26.76
EUR 28.75
Останні новини
НОВОСТИ ПАРТНЕРОВ
Загрузка...