Україна увійшла в десятку найбільших постачальників зброї у світі

5 грудня 2016 в 16:28

Україна в рейтингу посіла дев'яте місце.

Украина1
На частку України припадає 2,6% світового експорту основних видів зброї
Василь Артюшенко, DT.UA

Згідно звіту Стокгольмського інституту дослідження проблем світу (SIPRI), Україна за підсумками 2011-2015 років увійшла в десятку найбільших світових експортерів озброєння.

В документі йдеться, що на частку України припадає 2,6% світового експорту основних видів зброї і наша країна зайняла дев'яте місце в рейтингу постачальників, пропустивши вперед тільки США, на частку якої припало 33% світового експорту, Росію (25%), Китай (5,9%), Францію (5,6%), Німеччину (4,7%), Велику Британію (4,5%), Іспанію (3,5%) та Італію (2,7%). Першу десятку найбільших експортерів зброї замкнули Нідерланди з двопроцентною часткою на ринку.

За даними SIPRI, обсяг міжнародних поставок основних видів озброєння збільшився на 14% в період між 2006-10 і 2011-15. На п'ятьох найбільших постачальників в 2011-15 США, Росії, Китаю, Франції та Німеччина довелося 74% обсягу експорту.

Наголошується, що США і Росія незмінно залишаються найбільшим постачальникам з 1950 року.

Читайте також: Зброя стримування. Чи потрібна вона Україні?

У своїй статті для DT.UA директор Центру досліджень армії, конверсії і роззброєння Валентин Бадрак пише, що Україні слід пустити в масове виробництво власну крилату ракету і оперативно-тактичний ракетний комплекс, які складуть основу українських сил стримування.

Нагадаємо, 2 грудня успішно завершилися контрольно-льотні випробування зенітних керованих ракет на півдні України.

За матеріалами: DT.UA
Помітили помилку?
Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter
Немає коментарів
Loading...
Реклама
USD 26.63
EUR 29.00
Останні новини
НОВОСТИ ПАРТНЕРОВ
Загрузка...