Україна у листопаді запропонує ЄС концепцію створення енергохаба на своїй території

Поділитися
Україна у листопаді запропонує ЄС концепцію створення енергохаба на своїй території Україна запропонує ЄС свої ПСГ як основу для східноєвропейського хаба © mining24.ru
Уряд розробить концепцію модернізації ГТС і розвитку мережі українських ПСГ, щоб презентувати її ЄС на вільнюському саміті у листопаді. Концепція необхідна для створення на території України газоенергетичного хаба - для зберігання стратегічних запасів газу для європейського ринку і розміщення маневрених енергетичних потужностей.

Прем'єр-міністр України Микола Азаров доручив віце-прем'єру Юрію Бойку до листопада 2013 року розробити концепцію модернізації газотранспортної системи (ГТС) і розвитку мережі підземних сховищ газу (ПСГ) та створення в Україні газового хаба.

Таке доручення прем'єр дав, відкриваючи засідання Кабінету міністрів у середу, 26 червня.

Азаров повідомив, що під час засідання ради співробітництва Україна-ЄС у Люксембурзі (25 червня) "вперше на вищому рівні була сформульована і офіційно заявлена концепція ролі України в енергетичній стратегії". За словами прем'єра, вона полягає в тому, що Україна повинна стати європейським газоенергетичним хабом. "Тобто, щоб на нашій території зберігалися стратегічні запаси газу для європейського ринку і розміщувалися маневрені енергетичні потужності", - пояснив він.

Євросоюз у свою чергу дуже у цьому зацікавлений, повідомив Азаров.

"Це підтвердження того, що ми давно доводили: українська ГТС разом із підземними сховищами газу має унікальні, незамінні можливості для європейського енергетичного ринку", - сказав прем'єр. Зважаючи на це, модернізація газотранспортної системи і розвиток мережі ПСГ здатні зіграти ключову роль у стратегічній стабільності європейського енергетичного ринку.

"Це великий багаторічний проект. Складний як у технічному, так і в політичному плані. Треба починати його практичну розробку. З урахуванням, у першу чергу, національної енергетичної стратегії. Доручаю віце-прем'єр-міністрові Юрію Бойку розробити концепцію цього континентального проекту і подати її до саміту у Вільнюсі (запланованого на листопад 2013 року - ред.)", - сказав Азаров.

Окрім того, прем'єр доручив також адаптувати проект оновленої Енергетичної стратегії України до 2030 року до нових перспектив.

Як відомо, газотранспортна система України володіє найбільшими підземними газосховищами (13 ПСГ загальною активною ємністю близько 32 млрд куб. м), що дозволяють в літні періоди створювати запаси газу для пікових ситуацій у зимовий період. Зокрема, 12 ПСГ і систему магістральних газопроводів експлуатує "Укртрансгаз", ще одне сховище - ДАТ "Чорноморнафтогаз" (АРК), 100% акцій якого належить НАК.

Україна веде переговори з Польщею, Угорщиною, Італією, Німеччиною та іншими європейськими країнами щодо використання ними українських ПСГ.

Як відомо, Україна розглядає можливість облаштувати східно-європейський газовий хаб на базі своїх ПСГ. Раніше президент України Віктор Янукович заявив, що Україна після модернізації газотранспортної системи може запропонувати свої ПСГ як основу для нового біржового ринку газу. За його словами, сховища можуть працювати за принципом газової біржі, ставши "своєрідним спотовим ринком на сході Європи". !zn

Читайте також:

ЄС: Україна повинна отримати вільний доступ до газу на міжнародних ринках

Росія не зможе обійтися без українських газосховищ і занає збитків, - Азаров

Україна відмовилася допомагати Росії формувати газові резерви

"Газпром" наперед лякає Європу порожніми українськими газосховищами

"Нафтогаз" хоче заробити на продажу газу Європі зі своїх сховищ

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі