Топ Новини

Україна у квітні ще не купувала російський газ - достатньо власних запасів

4 квітня 2013 в 13:47

У перший тиждень квітня Україна продовжила утримуватися від імпорту газу з Росії завдяки накопиченим раніше запасам і реверсу.

пхг хранилища газа
Ольга Камєнева, gazeta.ua

Україна у квітні ще не починала купувати природний газ у Росії. Про це повідомив міністр вугільної промисловості та енергетики Едуард Ставицький.

"Ми зараз робимо тільки транзит газу в Європу. Поки ми не відбираємо. За перший тиждень квітня ми не відбираємо у сховища російський газ", - сказав він.

За його словами, в українських підземних сховищах газу (ПСГ) зараз є необхідна кількість газу. "У нас у сховищах достатньо газу для забезпечення життєдіяльності нашої країни", - сказав Ставицький, уточнивши, що на ранок четверга, 4 квітня, у сховищах було 8,852 млрд куб. м газу.

Як повідомлялося, місяць тому (станом на 1 березня) у ПСГ під управлінням "Укртрансгазу" знаходилося 9,3 млрд куб. м природного газу.

Всього у минулому році "Укртрансгаз" завантажив у ПСГ 20 млрд куб. м газу. Відбирати газ зі сховищ почали за планом-графіком з 1 жовтня 2012 року. Сезон закачування газу у підземні сховища починається 15 квітня.

ПАТ "Укртрансгаз" експлуатує 12 ПСГ загальною активною ємністю близько 31 млрд куб. м. Всього в Україні 13 ПСГ - ще одне експлуатує "Чорноморнафтогаз" (у ньому за станом на 25 вересня 2012 роки було закачано близько 800 млн куб м газу).

Читайте також:

Україна вже використала половину з газових запасів

Україна відмовилася допомагати Росії формувати газові резерви

"Нафтогаз" підтвердив намір ще більше скоротити закупівлі російського газу

Реверсний газ з Німеччини в січні обійшовся Україні на $ 18,6 дол. дешевше російського

За матеріалами: Інтерфакс-Україна
Помітили помилку?
Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter
Немає коментарів
Loading...
Реклама
USD 26.55
EUR 28.89
Останні новини
НОВОСТИ ПАРТНЕРОВ
Загрузка...