Україна розраховує підписати угоду з ExxonMobil до серпня

24 квітня 2013 в 15:24

За словами міністра екології, "питання не в термінах, а в якості підготовки цього документа".

Кабінет міністрів України розраховує підписати угоди про розподіл продукції (УРП) щодо Скіфської нафтогазоносної ділянки на шельфі Чорного моря з консорціумом у складі ExxonMobil, Shell, Petrom (Румунія, "дочка" австрійської OMV) і НАК "Надра Україна" до серпня поточного року.

Про це повідомив міністр екології і природних ресурсів України Олег Проскуряков в Києві у середу, 24 квітня.

"Тут питання не у термінах, а в якості підготовки цього документа. І коли ми будемо впевнені, що максимально захищені права України - як юридично, так і фінансово-економічно, тільки тоді ми вийдемо на підписання. Граничні терміни підписання з ExxonMobil - це серпень місяць. За законодавством, є можливість продовжити ще на півроку, але, я думаю, цього не станеться. Тобто до серпня", - сказав він.

- ЕxxonMobil офіційно оголошена переможцем конкурсу на розробку Скіфської нафтогазоносної площі

Як повідомлялося, Україна у 2012 році провела три конкурси на укладення УРП: на Юзівській (Харківська і Донецька обл.), Олеській (Львівська та Івано-франківська обл.) і Скіфській (глибоководний шельф Чорного моря) ділянках.

Переможцями конкурсу на розробку Олеської ділянки стала американська Chevron, Юзівської - англо-голландська Shell, Скіфської - консорціум на чолі з американської ExxonMobil (40%, оператор), Shell (35%), австрійською OMV в особі румунської "дочки" Petrom (15%) і НАК "Надра України" (10%).

Україна 24 січня 2013 року підписала угоду про розподіл продукції (УРП) на 50 років з компанією Shell, яка буде інвестувати і видобувати газ на Юзівській площі.

Читайте також:

Через 5 років Україна почне експорт свого газу в Європу, - Ставицький

Сланцевий газ не вирішить проблеми між Україною і Росією, - посол США в Україні

Експерт: Екологічною істерією навколо видобутку сланцевого газу "диригує" Газпром

За матеріалами: Інтерфакс-Україна
Помітили помилку?
Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter
Немає коментарів
Loading...
Реклама
USD 26.55
EUR 28.89
Останні новини
НОВОСТИ ПАРТНЕРОВ
Загрузка...