Топ Новини

Україна розмістила єврооблігації на $ 1,25 млрд

10 квітня 2013 в 12:17

Примітно, що Мінфін вийшов на зовнішні ринки запозичень під час роботи в Україні місії МВФ. Завтра Фонд оприлюднить результати свого візиту і, не виключено, що вони не збігаються з очікуваннями інвесторів, що могло автоматично збільшити вартість запозичень для України.

dollari_12.JPG
Андрій Товстиженко, ZN.UA

Міністерство фінансів у вівторок, 9 квітня, розмістило черговий випуск єврооблігацій на суму $ 1,25 млрд, повідомило джерело на фінансовому ринку.

Інвесторам запропонована прибутковість в діапазоні 7,5-7,625% річних, але через великий обсяг пропозицій ставка відсікання склала 7,5%, пише "Коммерсант-Украина".

Нинішнє розміщення - це вже другий з початку року вихід Мінфіну на зовнішні ринки запозичення: на початку лютого в бюджет було залучено $ 1 млрд від дорозміщення євробондів, випущених у листопаді 2012 року. При цьому в лютому відомство може знизити ставку з 7,8% річних до 7,625% річних.

Примітно, що Мінфін вийшов на зовнішні ринки під час роботи в Україні місії Міжнародного валютного фонду (МВФ). Але в лютому залучити кошти потрібно було, щоб визначити свою позицію у переговорах з фондом: якби Мінфіну не вдалося залучити кошти, тоді в переговорах з МВФ потрібно було б бути поступливішим.

Зараз же ситуація інша. Так, 10 квітня валютний фонд оприлюднить результати свого візиту і, не виключено, що вони не збігаються з очікуваннями інвесторів, говорить аналітик Сергій Фурса.

Учасники ринку вважають, що отримані кошти Мінфін направить на фінансування майбутніх валютних витрат, наприклад погашення боргу перед МВФ і обслуговування єврооблігацій, а також на фінансування поточних видатків держбюджету.

Всього Україні у 2013 році належить виплатити за зовнішніми боргами близько $ 9 млрд. З них $ 5,58 млрд - виплати на користь МВФ, ще $ 1 млрд - погашення єврооблігацій, випущених в 2003 році (тоді кошти залучалися під 7,65% річних). Найближча значна виплата української влади припаде на 30 квітня - Міністерство фінансів має виплатити МВФ черговий транш в обсязі $ 405 млн.

Читайте також:

Зовнішній борг України за 2012 рік зріс до $ 135 млрд

Україна виплатила ще $ 634 млн боргу МВФ

За матеріалами: Коммерсантъ-Украина
Помітили помилку?
Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter
Немає коментарів
Loading...
Реклама
USD 26.55
EUR 28.89
НОВОСТИ ПАРТНЕРОВ
Загрузка...