Україна посіла третє місце у Європі щодо корупції в бізнесі

Поділитися
Україна посіла третє місце у Європі щодо корупції в бізнесі Україна випередила Росію у рейтингу корупції © Андрій Товстиженко, DT.UA
85% українських бізнесменів визнають, що без хабара у країні не обійтися.

Хабарництво залишається серйозною проблемою для європейської економіки. 39% менеджерів визнали, що корупція є типовим явищем для їхньої країни. Про це свідчать дані дослідження консалтингової компанії Ernst&Young.

Пальму першості в цьому сумному рейтингу впевнено утримують бізнесмени Словенії. 96% менеджерів у ній вважають підкуп буденною справою. На другому місці серед європейських країн виявилася Хорватія (90%). Україна перебуває на третій сходинці корумпованості. 85% українських менеджерів визнають, що без хабара в країні не обійтися.

Не набагато краща ситуація в Словаччині, Греції, Сербії і Росії. Більше 80% респондентів вказують на поширену в їхніх країнах корупцію. Таким чином, всі ці держави за глибиною корумпованості економіки знаходяться майже на одному рівні з Кенією (94%) і Нігерією (89%).

- Україну у світі сприймають як одну з трьох найбільш корумпованих країн

Найменш поширена корупція у Швейцарії. Тут лише 10% менеджерів зазначили, що хабарництво грає роль в їхньому економічному житті. Не терплять хабарників також у Скандинавії. Про корупцію говорять лише 12% бізнесменів у Фінляндії та Швеції і 17% норвезьких бізнесменів. Німеччина з її 30% опинилася на середньостатистичних позиціях за рівнем корумпованості в європейській економіці.

У багатьох європейських країнах ситуація загострилася внаслідок економічної кризи, пояснив Штефан Гайснер з компанії Ernst & Young. За його словами, в багатьох країнах, незважаючи на кризу, підприємці знаходяться під тиском, щоб представити чудові економічні показники. Тому багато хто з менеджерів не стримується перед тим, щоб домогтися покращення результатів з допомогою сумнівних методів.

Працівники фірм, як правило, не мають особистої вигоди від того, коли за допомогою хабарів намагаються покращити становище компанії. Однак, як застерігає Гайснер, таким чином вони роблять "ведмежу послугу" своєму підприємству. "Корупційні скандали можуть загрожувати подальшому існуванню фірми", - каже експерт. На його думку, компанії повинні не тільки на словах боротися з корупцією. Фірми, зазначив Гайснер, повинні ввести чіткі внутрішні антикорупційні правила і постійно контролювати їхнє дотримання. !zn

Читайте також:

Freedom House підрахували, що чиновники розікрали третину бюджету Євро-2012

Криза загострює боротьбу компаній за виживання - хабарів стали давати більше

У Колеснікова перед відставкою "допиляли" 77 мільйонів

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі