Україна подала скаргу в ЄС і Енергоспівтовариство на "Північний потік-2"

Поділитися
Україна поскаржилася на "Північний потік-2"
Київ вказує на можливі порушення газопроводом законодавства Енергоспівтовариства і ЄС.

Секретаріат Енергетичного співтовариства передав Європейській Комісії скаргу, отриману від НАК "Нафтогазу України", щодо ймовірних порушень законів Енергоспівтовариства проектом газопроводу "Північний потік-2".

Як повідомили в прес-службі Енергоспівтовариства, скарга України передана на розгляд ЕК сьогодні у вівторок, 5 січня.

Скарга подана відповідно до статті 90 Договору про створення Енергетичного співтовариства. Вона передана на підставі процесуального положення 2008/01/MC-EnC про правила процедур для врегулювання спорів.

Цим положенням вимагається, щоб справи, що стосуються можливоїневідповідності держав-членів ЄС до законодавства ЄС, повинні розглядатися Єврокомісією.

У "Нафтогазі" раніше підкреслювали, що будівництво другої нитки "Північного потоку" призведе до створення надлишкових підконтрольних "Газпрому" газопроводів, що становить ризик для безпеки поставок газу в ЄС.

Угоду про створення Енергетичного співтовариства було підписано в жовтні 2005 року і вона набула чинності 1 липня 2006 року. Енергетичне співтовариство створено з метою поширення досвіду внутрішнього енергетичного ринку ЄС на Південно-східну Європу, а також сприяння залученню інвестицій в енергетику країн-членів спільноти. Україна є членом енергетичного співтовариства з 2011 року.

На початку вересня "Газпром" і європейські енергоконцерни домовилися про будівництво "Північного потоку 2". Нові нитки газопроводу повинні будуть транспортувати 55 млрд кубометрів газу з Росії до Німеччини і далі в ЄС по дну Балтики.

Серед акціонерів "Північного потоку-2", крім російського "Газпрому", також німецька BASF, італійська E. ON, французька ENGIE, австрійська OMV і британсько-голландська Royal Dutch Shell. Запустити газопровід планується в 2019 році, і одночасно відмовитися від транзиту російського газу через територію України.

Ряд країн-членів ЄС різко виступили проти будівництва "Північного потоку-2".

Офіційною позицією ЄС залишається пріоритет зниження енергетичної залежності від РФ.

На початку листопада повідомлялося про те, що Єврокомісія піддасть ретельній перевірці проект газопроводу "Північний потік-2", який викликав гостру критику. Зокрема, ЄК має намір провести перевірку того, наскільки угода "Газпрому" із країнами ЄС відповідає цілям енергетичної політики Євросоюзу і правових норм, які регулюють конкуренцію.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі