Топ Новини

Україна почала процес "газмонізації" з Митним союзом

15 березня 2013 в 15:15

Українські міністерства і відомства отримали розпорядження підготувати та створити робочу групу, яка займеться підготовкою до формалізації відносин з МС.

Віце-прем'єр Юрій Бойко доручив МЗС України і ще чотирьох відомствам розробити проект про створення робочої групи з питань гармонізації відносин з Митним союзом.

Про це повідомляє "Економічна правда" з посиланням на джерело у зовнішньополітичному відомстві.

"Прошу розробити проект розпорядження Кабміну про створення робочої групи з питань гармонізації відносин з Митним союзом, і в установленому порядку внести його у Кабінет міністрів", - йдеться в документі.

Наголошується, що доручення видано на Міністерство закордонних справ і ще на чотири міністерства.

Як писало раніше DT.UA, за інформацією джерела у Кабміні, Бойко був призначений відповідальними з української сторони за роботу над узгодженням формату співпраці України з Митним союзом. Це відбулося після зустрічі президентів Віктора Януковича і Володимира Путіна 4 березня.

За інформацією джерела в уряді, робоча група на чолі з Бойком вже побувала на цьому тижні у Москві. В результаті консультацій з російською стороною на рівні робочих груп була досягнута домовленість про "асоційоване членство" України в МС.

"Оскільки подібний формат участі в МС безпрецедентний, його юридичну базу ще тільки належить створити. Зроблено це повинно бути в найближчі два місяці", - стверджує джерело DT.UA у Кабміні.

Передбачається, що цей формат надасть Україні доступ до всіх документів Митного союзу, а також можливість для її представників вивчати практику прийняття рішень в МС, присутній на всіх засіданнях органів МС в якості спостерігачів - без права голосу. Також передбачається розробка програм секторального співробітництва України з МС.

Нагадаємо, президент Віктор Янукович на зустрічі з президентом РФ Володимиром Путіним заявив, що формат співпраці України з країнами Митного союзу повинен визначатися на чотиристоронніх переговорах, за участю всіх країн-членів МС.

Що ж стосується України, то, за словами джерела, "її асоційоване членство" буде розраховано мінімум на два роки, після закінчення яких Київ, придивившись до МС ближче і визначившись у своїх відносинах з ЄС, повинен буде прийняти остаточне рішення щодо можливості повноцінного членства в Митному союзі".

Читайте також:

Янукович розпорядився підготувати програму співпраці України з МС

Лідери Митного союзу зустрінуться з Януковичем вже у квітні

У Львові заборонили рекламу Митного союзу

Путін і Янукович погодилися, що вступ України в МС - це "політичний вибір"

За матеріалами: Економічна правда
Помітили помилку?
Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter
2 коментаря
  • виктор 17 марта, 14:56 Похоже политический спектакль заканчивается.Финал этого спектакля обеим сторонам был известен с самого начала.Задача была поставлена одна-внушить(а лучше-впарить) народу Украины,что" вот смотрите,мы все делаем,но Россия невкакую.И приходиться ей отдавать контроль над газовой трубой.Вот так.Крым отдали под чужую военную базу,теперь ГТС.А там и продажу земли узаконят и скупят на подставных лиц и родственников.И на электричество все время поднимают цены,чтобы народ,не дай Бог,не начал соскакивать с газа на электроэнергию.В действиях правящей группы людей ,за чтобы они не брались,просматриваются воровские схемы.И результаты налицо:народ остается в нищете,страна в экономическом коллапсе,а кучка людей приумножает свой капитал.
    zif123 17 марта, 20:38
    Нахрен вы нужны кому голодрацы на понтах!
    Відповісти Цитувати Поскаржитись
Loading...
Реклама
USD 26.55
EUR 28.89
НОВОСТИ ПАРТНЕРОВ
Загрузка...