Україна не зможе серйозно збільшити обсяги свого експорту за рахунок угод про ЗВТ - експерт

19 березня в 14:27

Експорт з України до ЄС у 2016 році виріс на 3,7%, але імпорт - виріс на 11,8%.

экспорт
Для збільшення експорту недостатньо підписати угоди про зону вільної торгівлі
Україна не зможе серйозно збільшити обсяги свого експорту, покладаючись лише на використання можливостей зони вільної торгівлі з Європейським Союзом та ведення переговорів про формування зон вільної торгівлі з низкою інших країн, оскільки експорт продукції з України, як правило, збільшується у незначній мірі, в той час як зростання імпорту перевищує очікування.

Про це у своїй статті для DT.UA пише Ігор Гужва, експерт CMD-Ukraine. За його словами, саме такий спосіб збільшення експорту передбачено програмою уряду від 2014 року, яка передбачає його двократне зростання до 2020 року.

"Розглянемо потенціал угод про вільну торгівлю щодо зростання експорту на прикладі Україна—Євросоюз. Дійсно, протягом минулого року експорт до країн ЄС, попри загальне падіння, зріс на 3,7% завдяки умовам вільної торгівлі. Подібна тенденція проявлялася і 2014-го, коли з боку ЄС діяли автономні торговельні преференції для українських виробників. Більший рівень зростання унеможливлюють доволі незначні за обсягом тарифні квоти, встановлені Євросоюзом на ряд української сільгосппродукції, поза якими залишаються діяти ввізні мита заборонного характеру", - відзначає експерт.

За його словами, деякі річні обсяги тарифних квот Україна вичерпує за лічені дні.

"Станом на 11 січня 2017 р. українські експортери вже встигли на 100% вичерпати квоту на мед, на 78% — на фруктові соки і на 64% — на цукор. З іншого боку, за деякими тарифними квотами експорт протягом 2014–2016 рр. так і не розпочався (це, зокрема, молоко і молочні продукти, курячі яйця, вершкове масло, гриби тощо).", - зазначив Гужва.

При цьому імпорт до України з країн ЄС зростає більшими темпами. Як результат, збільшується від'ємне сальдо.

"Імпорт в Україну продукції з ЄС 2016-го виріс на 11,8%, від'ємне сальдо торгівлі сягнуло 3,6 млрд дол. Відтак, очевидним залишається той факт, що європейські товари мають значно більший попит на українському ринку, ніж вітчизняна продукція на ринку країн ЄС. А наміри ЄС щодо зростання обсягів квот більше схожі на знущання, хоча наш політичний бомонд інтерпретує це як перемогу та досягнення", - констатує експерт.

Читайте також: Україна з початку року збільшила експорт електроенергії на 37,2%

Нагадаємо, що в структурі українського експорту зростає частка сировинної та низькотехнологічної продукції. За 9 місяців 2016 року експорт української продукції приладо - і машинобудування зменшився на 10,5%.

Більше про причини скорочення обсягів зовнішньої торгівлі і про те, як стимулювати експорт з України читайте у статті Ігоря Гужви "Місія нездійсненна, або Як уряд збирається подвоїти експорт" в тижневику "Дзеркало тижня. Україна".

За матеріалами: DT.UA
Помітили помилку?
Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter
Немає коментарів
Loading...
Реклама
USD 26.67
EUR 28.94
Останні новини
НОВОСТИ ПАРТНЕРОВ
Загрузка...