Топ Новини

Україна не квапиться закачувати російський газ у свої сховища

26 квітня 2013 в 10:56

У "Нафтогазі" сподіваються, що у переговорах з "Газпромом" можуть домогтися зниження ціни на газ "без будь-яких військових дій". Саме від результатів переговорів буде визначено, "чийого газу буде більше у ПСГ".

Газпром
Україна подумає, чи варто купувати у "Газпрому" багато газу для закачування у ПСГ
Ольга Камєнева, gazeta.ua

НАК "Нафтогаз України" не планує у квітні-травні закуповувати значні обсяги російського газу для подальшого закачування у підземні сховища газу (ПСГ) у рамках підготовки до опалювального сезону 2013-2014 рр. Про це заявив голова правління НАК Євген Бакулін.

"Поки ми не поспішаємо із закачуванням газу до ПСГ, тому що той необхідний обсяг, який нам буде потрібний для проходження опалювального сезону в 2013-2014 рр., ми закачати встигнемо", - сказав він у четвер, 25 квітня.

"Залежно від того, які будуть зрушення з російської сторони щодо ціни газу, буде розуміння, чийого газу буде більше у ПСГ", - додав Бакулін.

Глава НАК нагадав, що Україна продовжує переговори з РФ про зниження ціни на газ: "Ми продовжуємо переговори з російською стороною для того, щоб без будь-яких "військових дій" знайти взаємовигідні партнерські відносини, які б відповідали національним інтересам як України, так і Росії".

"І сьогодні у нас є всі розрахунки, які підтверджують, що можна знайти компроміс. Ми ж не просимо собі якихось неринкових пільг", - підсумував глава "Нафтогазу".

Нагадаємо, як повідомляло DT.UA, у поточному році Україна ще не почала створювати газові запаси, незважаючи на те, що традиційно початок сезону закачування газу у підземні сховища починається з 15 квітня. У 2012 році Україна сформувала газові резерви у ПСГ в обсязі близько 20 млрд куб. м природного газу.

Як відомо, газотранспортна система України має найбільші підземні газосховища (13 ПСГ загальною активною ємністю понад 31 млрд куб. м), що дозволяють в літні періоди створювати запаси газу для пікових ситуацій у зимовий період. З них 12 ПСГ і систему магістральних газопроводів експлуатує ПАТ "Укртрансгаз", ще одне сховище - "Чорноморнафтогаз" (АРК), 100% акцій якого належить НАК.

Раніше міністр енергетики Едуард Ставицький повідомив, що Україна веде переговори з країнами Євросоюзу - з Польщею, Угорщиною, Італією, Німеччиною - з питання використання ними українських ПСГ. Ще раніше стало відомо, що Київ відмовився формувати для Росії газовий резерв у власних сховищах, щоб допомогти "Газпрому" забезпечити безперебійний транзит до ЄС фактично за свій рахунок.

Читайте також:

Євросоюз хоче використовувати українські підземні сховища газу

Росія не зможе обійтися без українських газосховищ і зазнає збитків, - Азаров

Україна відмовилася допомагати Росії формувати газові резерви

Бойко вперше за три місяці відвідав "Газпром" і обговорив "новий етап розвитку відносин"

За матеріалами: Інтерфакс-Україна
Помітили помилку?
Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter
Немає коментарів
Loading...
Реклама
USD 26.76
EUR 28.75
Останні новини
НОВОСТИ ПАРТНЕРОВ
Загрузка...