Топ Новини

Україна і Росія готові до створення консорціуму на базі ГТС, рішення тільки за Євросоюзом

19 березня 2013 в 13:01

Створення тристороннього консорціуму з управління українською газотранспортною системою зараз залежить тільки від пропозицій ЄС, які Україна і Росія "згодні обговорити", - заявив Азаров.

Створення тристороннього консорціуму з управління українською газотранспортною системою (ГТС) залежить від європейських партнерів.

Про це заявив прем'єр-міністр України Микола Азаров на прес-конференції в Києві у вівторок, 19 березня.

"Створення тристороннього консорціуму залежить від третьої сторони (Євросоюзу - ред.). Ми готові, Росія готова... Де ця третя сторона?... Де ж підтримка ЄС цього формату співпраці з управління газотранспортним консорціумом?", - незадоволено Азаров відповів на відповідне питання журналіста.

Він також нагадав, що вже кілька років, а останні три роки - більш активно - йдуть переговори про створення тристороннього консорціуму, і необхідно вже "поставити крапку" у вирішенні цього питання.

"Ми вже три роки говоримо про це, скажіть, скільки нам ще чекати? Ось ви (Азаров має на увазі Єврокомісію, ЄС - ред.) говорите: "Акуратніше там із Росією!", але - давайте ж і свої пропозиції. Якщо ви (ЄС - ред.) дасте нам пропозиції, ми будемо готові їх обговорювати з російською стороною", - заявив Азаров.

Нагадаємо, раніше президент України Віктор Януковчи заявив, що Україна хоче залишити ГТС у державній власності, але готова здати її в оренду. Рішення може бути прийнято "прозоро" вже у першій половині 2013 року.

За словами президента, Росія вже готова вкладати гроші в українську газову трубу. Що стосується Європи, Україна була б "зацікавлена" і в її участі модернізації ГТС, якщо у ЄС "буде бажання".

Читайте також:

Україна, швидше за все, здасть "трубу" в оренду, - Янукович

Україна веде переговори щодо ГТС поки тільки з Росією. Але не проти участі Євросоюзу

ЄС не виключає своєї відмови від участі в консорціумі з управління українською трубою

ЄС вимагає від України офіційно обговорити створення тристороннього консорціуму щодо ГТС

За матеріалами: ZN.UA
Помітили помилку?
Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter
Немає коментарів
Loading...
Реклама
USD 26.55
EUR 28.89
НОВОСТИ ПАРТНЕРОВ
Загрузка...