Україна і Коломойський програли у Стокгольмському суді 145 млн дол. кувейтській компанії

ZN.UA Ексклюзив
Поділитися
Україна і Коломойський програли у Стокгольмському суді 145 млн дол. кувейтській компанії © ZN.UA
"Дочка" компанії "Кувейт Енерджі" - компанія "Карпатські Петролеум Корпорейшн" - звернулася до українського суду з клопотанням про визнання рішення Стокгольмського арбітражного суду, згідно з яким "Укрнафта", 50% акцій якої належить державі, зобов'язана виплатити $ 145,7 млн з відсотками.

Компанія "Карпатські Петролеум Корпорейшн" (США) 23 вересня 2013 року звернулася до Шевченківського районного суду з клопотанням про визнання Арбітражного рішення у справі 124/2007 від 24 вересня 2010 року і видачу дозволу на примусове виконання на території України.

Про це ZN.UA стало відомо від джерела у Шевченківському райсуді.

Зокрема, компанія просить суд визнати і привести у виконання рішення Арбітражного інституту Стокгольмської торгової палати (відомий як Стокгольмський арбітраж) від 24 вересня 2010 року у справі 124/2007, згідно з яким відповідач - напівдержавна компанія "Укрнафта" - зобов'язана виплатити позивачеві - компанії "Карпатські Петролеум Корпорейшн" - компенсацію збитків у сумі 145,7 млн доларів плюс відсотки, а також розірвати укладений у 1995 році договір про спільну діяльність (ДСД) у зв'язку з його порушенням відповідачем.

Нагадаємо, що 28 вересня 2007 року компанія "Карпатські Петролеум Корпорейшн" звернулася до Міжнародного стокгольмського арбітражу з проханням встановити факт порушення угоди про спільну діяльність з боку "Укрнафти", а також встановити компенсацію збитків. Стокгольмський суд 24 вересня 2010 року задовольнив дані позовні вимоги.

Історія конфлікту

14 вересня 1995 року "Карпатські Петролеум Корпорейшн" і ВАТ "Укрнафта" уклали договір про спільну діяльність (ДСД) з метою розробки Рудовсько-Червонозаводського газоконденсатного родовища у Полтавській області. Передбачалося, що кожна сторона мала здійснювати 50% інвестицій і натомість мала право на 50% прибутку, отриманого від реалізації продукції. На випадок, якщо одна зі сторін не буде виконувати свої вимоги за договором, передбачалося, що її частка прибутку, одержуваного від реалізації продукції, буде пропорційна фактично здійсненим інвестиціям. Згодом було укладено низку додаткових угод.

У період з 1997 по 2003 рік "Карпатські Петролеум Корпорейшн" була не в змозі виконувати свої зобов'язання в повному обсязі. В результаті її частка знизилася до 14,9%. Проте, починаючи з 2004 року, компанія почала здіснювати активні спроби для того, щоб відновити свою частку до 50%. Разом з тим, всі пропозиції "Карпатські Петролеум Корпорейшн" внести необхідну частку було відхилено ВАТ "Укрнафта". Окрім того ВАТ "Укрнафта" почала розробку нових свердловин на Рудовсько-Червонозаводському родовищі без участі "Карпатські Петролеум Корпорейшн".

Після того, як переговори між сторонами не увінчалися успіхом, "Карпатські Петролеум Корпорейшн" у вересні 2007 року звернулася до суду.

Компанія "Карпатські Петролеум Корпорейшн" (Carpatsky Petroleum Corporation, США) є дочірнім підприємством материнської компанії "Кувейт Енерджі" (Kuwait Energy), приватної нафтогазовидобувної компанії, що займається розвідуванням і видобуванням нафти і газу у країнах Близького Сходу (www.kec.com.kw).

Офіційно ПАТ "Укрнафта" на 50%+1 акція належить державі в особі НАК "Нафтогаз України", ще 39,5% належать Літтоп Ентерпрайзес Лімітед, Бріджмонт Венчерз Лімітед Бордо Менеджмент Лімітед, які входять до групи "Приват" Ігоря Коломойського, Геннадія Боголюбова, Олексія Мартинова. Неофіційно група Приват повністю контролює компанію за рахунок блокуючого пакету акцій і особистих домовленостей. !zn

Читайте також:

"Укрнафта": прибуток без перспективи

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі