Україна хоче експортувати туркменський газ у Європу

Доповнено
Поділитися
Україна хоче експортувати туркменський газ у Європу
Україна зацікавлена у відновленні постачань газу з Туркменістану. Його можна було б транспортувати не тільки для внутрішніх потреб, але і до Європи. Проте, російська ГТС - єдиний шлях, яким туркменський газ може потрапити в Україну, і це питання досі не врегульовано.

Україна підтверджує зацікавленість у відновленні постачань газу з Туркменістану і готовність до поглиблення співпраці у цій галузі.

Про це в Ашгабаті заявив президент України Віктор Янукович після закінчення переговорів з президентом Туркменістану Гурбангули Бердимухамедовим в середу, 13 лютого.

"Наша країна має всі можливості для об'єднання зусиль з метою опрацювання альтернативних маршрутів постачання газу як для власних потреб, так і для подальшого експорту в Європу", - зазначив Янукович у заяві для преси.

- Янукович каже, що "перспектива" качати газ з Туркменістану через російську ГТС є

На переговорах в Ашгабаті Україна і Туркменістан підписали низку двосторонніх документів.

Зокрема серед них - Меморандум про взаєморозуміння між НАК "Нафтогаз України" і державним концерном "Туркменгаз". Мета підписання документа - активізація двостороннього співробітництва в нафтогазовій сфері. Меморандум передбачає розвиток подальшого співробітництва на договірній основі.

Між тим, згідно з поширеним раніше проспектом євробондів України, країна не розраховує на постачання газу з Туркменістану в 2013 році.

"З початку 2006 року газ не постачається в Україну за прямими контрактами з Туркменістаном. Уряд не розраховує, що такі постачання відновляться в 2013 році. Раніше Туркменістан підтвердив наявність ресурсу, необхідного для налагодження постачань в Україну. Проте позиція Туркменістану полягає в тому, що спочатку необхідно узгодити умови його транзиту з Росією", - наголошується в документі.

Нагадаємо, на початку 2000-х років, згідно з міжурядовими угодами, російський "Газпром" забезпечував транзит туркменського газу територією Росії в Україну. Туркменістан в той час був незадоволений умовами торгівлі газом з Україною через низьку ціну і вкрай неакуратні платежі з боку Києва. Однак тоді вибору у Туркменістану не було. Ситуація змінилася в квітні 2006 року, коли між Росією і Туркменістаном було підписано угоду про співпрацю в газовій галузі на 25 років. В рамках угоди сторони уклали довгостроковий контракт купівлі-продажу туркменського природного газу за дуже вигідною на той момент для Туркменістану ціною. Внутрішньополітична ситуація в Україні в той час була дуже напруженою, і владі країни було не до газових контрактів. В результаті Україна втратила прямі постачання туркменського газу і почала закуповувати практично весь необхідний газ у "Газпрому".

Ще в середині вересня-2011 року ZN.UA повідомляло, що Київ і Ашгабат домовилися про постачання туркменського газу в Україну. Джерела у владі повідомили, що домовленості між країнами досягнуті, залишилися деталі.

Проблема в тому, що єдиний шлях, яким сьогодні туркменський газ може потрапити в Україну, - російська ГТС.

Сьогодні ж позиція Москви щодо питання транзиту туркменського газу робить малореалістичними плани Києва з доставки туркменського газу по суші. У всякому разі, у найближчі роки. !zn

Читайте також:

Україна хоче відновити прямі постачання туркменського газу

Україна може почати реверсні постачання газу зі Словаччини і Румунії

Україна втратила майже 20% транзиту російського газу в 2012 році

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі