Топ Новини

Україна готова допомогти Туреччині в будівництві LNG-терміналу і сховищ газу

14 лютого 2013 в 13:04

Українська сторона запропонувала турецьким партнерам свій досвід у реалізації проектів в енергетичній сфері.

Україна готова вивчити питання про свою участь у будівництві Туреччиною LNG-терміналу на вході у протоку Дарданелли. Про це в інтерв'ю ZN.UA повідомив Надзвичайний і Повноважний Посол України в Туреччині Сергій Корсунський.

"В ході наших дискусій про користь LNG-терміналів турецькі фахівці поділилися з нами планами щодо будівництва на вході у протоку Дарданелли нового терміналу з прийому зрідженого газу. Вони не бачать можливості розширити діючі термінали під Стамбулом та Ізміром, тому розробляють проект нового терміналу. Українська сторона з інтересом ставиться до цього проекту, і ми висловили готовність вивчити питання про нашу участь", - повідомив посол.

Крім того, за словами Серея Корсунського, українська сторона запропонувала турецьким партнерам свій досвід у будівництві великих підземних сховищ газу, оскільки діючі сховища в Туреччині давно не відповідають потребам цієї країни. "Ми все ще чекаємо конкретних пропозицій із цього приводу, оскільки досі обговорення мали винятково теоретичний характер", - відзначив дипломат.

- Туреччина не відмовлялася пропускати танкери зі зрідженим газом для України

При цьому Корсунський вважає, що прямого зв'язку між проектом нового турецького терміналу і українським проектом не існує.

"Так, досі  в Чорному морі LNG-терміналів не було. Цей спосіб доставки природного газу лише в останні роки отримав серйозну комерційну значущість, насамперед у зв'язку з політикою "Газпрому" щодо необґрунтованого підвищення цін на газ, що постачається по трубопроводах. Адже не випадково на півночі Франції, Польщі та Литві будуються нові LNG-термінали, коли поруч проходить "Північний потік"? Катар настільки наростив видобуток, а "сланцева революція" у США настільки вплинула на маршрути постачань зрідженого газу на світових ринках, що LNG став реальною альтернативою трубопровідному газу. Ми просто враховуємо світові тенденції розвитку газових ринків", - додав він.

Подробиці читайте в наступному номері "Дзеркала тижня. Україна" в інтерв'ю Алли Єрьоменко з Сергієм Корсунским.

Читайте також:

Туреччина блокує український проект LNG-терміналу

Україна і Катар обговорили спільну реалізацію LNG-терміналу

За скандал з проектом LNG-терміналу Каськів отримав догану

 

За матеріалами: ZN.UA
Помітили помилку?
Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter
Немає коментарів
Loading...
Реклама
USD 26.55
EUR 28.89
Останні новини
НОВОСТИ ПАРТНЕРОВ
Загрузка...