Україна до 2014 року приведе газове законодавство у відповідність з європейськими нормами

11 квітня 2013 в 14:18

Україна продовжить реформування газового ринку на європейських принципах.

Україна має намір до 2014 року лібералізувати газове законодавство відповідно до положень європейського законодавства.

Про це заявив заступник міністра палива і енергетики України Володимир Макуха під час польсько-української газової конференції у Варшаві в четвер, 11 квітня.

"Ми проводимо низку реформ, і в рамках проводимо лібералізацію українського законодавства у відповідність європейському", - сказав він, нагадавши, що парламент, зокрема, прийняв закон про ринок газу і кілька інших актів.

Окрім того Макуха зачепив тему будівництва нових газопроводів в обхід України: на його думку, ці проекти мають тільки політичне значення і без чітко визначеної економічної складової вони не є правильними.

У свою чергу, як заявив заступник голови НАК "Нафтогаз України" Вадим Чупрун, українська газотранспортна система (ГТС), як і раніше, може стабільно забезпечувати постачання газу в Європейський Союз, а за умови модернізації, ресурс ГТС України буде продовжено ще до 2030 року.

"Ми переконували, і продовжуємо переконувати в цьому політиків", - заявив він, підкресливши, що в даному питанні необхідно витримують баланс між політикою та економікою.

- Транзитні пристрасті. "Газпром" - Україні: "По кожній молекулі реверсного газу вдаримо новим трубопроводом!"

Як відомо, раніше президент Росії Володимир Путін доручив "Газпрому" повернутися до опрацювання проекту газопроводу "Ямал-Європа-2" для постачань в Польщу, Словаччину й Угорщину, який повинен замінити маршрут транзиту газу через Україну ужгородським коридором.

Для польської влади реанімація проекту "Ямал-Європа-2" стала несподіванкою. Там не виключили, що оголошення про розширення газопроводу є елементом торгу Росії з Україною і заявили, що для Польщі "газ - це не інструмент ведення політики".

Коментуючи російську ініціативу в телефонній розмові з президентом України Віктором Януковичем, польський президент Броніслав Коморовський запевнив, що Польща не має наміру здійснювати будь-які кроки у газовій сфері, які можуть нести загрозу інтересам України.

Зокрема, у 2012 році Польща імпортувала через Україну 3,8 млрд куб. м газу, або 25% усього споживання.

Читайте також:

Ставицький хоче за рахунок реформування вивести "Нафтогаз" на беззбитковість

Для імплементації Другої газової директиви ЄС ніякі нові закони не потрібні

Без реформування "Нафтогазу" ЄБРР дасть Україні грошей на модернізацію ГТС

За матеріалами: Інтерфакс-Україна
Помітили помилку?
Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter
Немає коментарів
Loading...
Реклама
USD 26.55
EUR 28.89
Останні новини
НОВОСТИ ПАРТНЕРОВ
Загрузка...