Топ Новини

Україна диверсифікує реверсні постачання газу

28 березня 2013 в 20:30

"Укртрансгаз" домовляється про технічне прокачування газу з Румунії і Словаччини. Раніше такі угоди були досягнуті з Польщею та Угорщиною.

gts_.jpg
gazprom.ru

ПАТ "Укртрансгаз" концептуально працює над диверсифікацією постачання природного газу до України в реверсному напрямку. Зокрема, газотранспортна компанія постійно займається обробкою можливості реверсних поставок з чотирьох європейських країн, з якими пов'язана вітчизняна газотранспортна система, - зі Словаччини, Угорщини, Польщі та Румунії. Про це повідомила прес-служба "Укртрансгазу".

Зокрема, в прес-службі відзначили, що ПАТ "Укртрансгаз" запропонувало Словаччині використовувати один з чотирьох існуючих газопроводів для поставок газу до України. Дана схема роботи забезпечить технічну можливість прийому природного газу в ГТС ПАТ "Укртрансгаз" до 10 млрд куб.м на рік через газовимірювальну станцію (ГВС) Ужгород. При цьому, обсяги газу можуть бути заміряні на території України. Фахівці ПАТ "Укртрансгаз" працюють спільно з представниками Eustream над Interconnection Agreement. Підписання Interconnection Agreement планується здійснити в березні 2013 року, а відповідної технічної угоди до нього в квітні 2013 року.

- Україна має можливість отримувати з Європи до 16 млрд кубометрів газу на рік

Крім того, повідомили в "Укртрансгазі", компанія забезпечила технічну можливість прийому газу з боку Угорщини через ГВС Берегово. Як повідомляло ZN.UA, в грудні 2012 року було підписано "Технічну угоду між FGSZ Ltd і ПАТ "Укртрансгаз" про тимчасове постачання природного газу по газопроводу Ду 800 на ділянці КС Берегдароц - кордон Угорщина/Україна". Підписано також технічну угоду з оператором ГТС Угорщини (FGSZ Ltd). FGSZ Ltd отримала дозвіл на подачу газу до України від "Енергетичного регулятора" Угорщини.

Технічна можливість прийому газу з Угорщини до України до 3 млн куб. м на добу. Після проведення необхідних технічних заходів на ГТС ПАТ "Укртрансгаз" в II кварталі 2013 року, технічна можливість прийому газу з боку Угорщини буде становити до 15 млн куб. м на добу.

ПАТ "Укртрансгаз" також забезпечило технічну можливість прийому газу з Польщі. Між ПАТ "Укртрансгаз" і компанією "ГАЗ-Систем" підписано ряд доповнень до операторської угоди щодо транспортування газу до України з Польщі. З 01.01.2013 до 17.03.2013 надходження природного газу в ГТС України становило до 2 млн куб. м в добу, а з 01.04.13 згідно з підписаним контрактом між НАК "Нафтогаз України" і RWE обсяг поставок становитиме 5 млн куб. м на добу.

Ведуться переговори з компанією СНТГН "Трансгаз" щодо можливості поставок газу з Румунії до України і підписаний Меморандум про наміри. Можливі обсяги прийому газу з боку Теково до 5 млн куб. м на добу. Також обговорюється питання щодо можливості подачі газу до України через ГВС Орлівка.

ZN.UA, поточне технічне прокачування газу (тестування системи) з Угорщини, про яку 28 березня оголосив прем'єр Микола Азаров, є пробним, що передбачено названою вище угодою про тимчасове постачання газу. Воно здійснюється для того, щоб на практиці перевірити можливість поставок газу від німецької компанії RWE не тільки через Польщу, але і через Угорщину.

Загальний обсяг пробної партії зазвичай становить близько 50 млн кубометрів при щодобовому обсязі поставок 1-3 млн кубометрів.

Після аналізу результатів тестового прокачування газу до України через Угорщину між ПАТ "Укртрансгаз" і FGSZ Ltd має бути укладено постійну технічну угоду.

Читайте також:

На кожен "обхід" знайдеться "контробхід"

Реверс - не шантаж

Україна почала реверсні постачання газу через Угорщину

Україна в березні практично перестала купувати газ у Росії

За матеріалами: DT.UA
Помітили помилку?
Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter
Немає коментарів
Loading...
Реклама
USD 26.67
EUR 28.94
Останні новини
НОВОСТИ ПАРТНЕРОВ
Загрузка...