Учасники валютного ринку не зацікавлені у курсовій стабільності - експерти

19 листопада 2012 в 09:48
За даними Інституту фінансових експертиз, в даний час більшість операцій на валютному ринку здійснюють саме для подальшого перепродажу валюти за більш високим курсом.
dollar_DSC0062_znua.JPG
Андрій Товстиженко, ZN.UA

Громадяни та підприємства купують іноземну валюту не стільки для своїх реальних потреб, скільки з метою отримання спекулятивного прибутку. Здебільшого, валютні операції стали в Україні аналогом гри на фондовому ринку, який зараз малорозвинений, вважають експерти Інституту фінансових експертиз.

«Український інвестиційний ринок досить обмежений і не надає достатньо можливостей для вигідного вкладення коштів. Тим привабливіша для громадян і бізнесу можливість заробляти за допомогою спекулятивних угод на валютному ринку, нестабільному в останні роки. У пам'яті українців ще свіжі котирування початку 2009 року, коли долар в обмінниках продавався дорожче 10 грн. Тому багато хто розраховує, купивши валюту сьогодні, завтра продати її дорожче» - зазначають експерти.

За даними Інституту фінансових експертиз, в даний час більшість операцій на валютному ринку здійснюють саме для подальшого перепродажу валюти за більш високим курсом. Причому спекуляціями займаються не тільки громадяни, але й комерційні банки.

«З початку осені можна було спостерігати підвищену активність спекулянтів на ринку. Користуючись майбутніми парламентськими виборами, які традиційно тягнуть за собою очікування девальвації, спекулянти наганяли паніку серед населення. В результаті громадяни купили у жовтні більше $ 3 млрд, побивши всі рекорди попиту на валюту. Очікування песимістів не справдилися - вартість долара зросла всього на кілька копійок за місяць. Однак для спекулянтів, що працюють з великими сумами, навіть такий незначний стрибок дозволив отримати достатній прибуток» - вважають експерти інституту.

На їхню думку, більшість професійних учасників ринку об'єктивно не зацікавлені в стабільності курсу національної валюти - через це вони ризикують втратити можливість отримання спекулятивних доходів. Більше того, великим гравцям вигідно розгойдувати курс усіма можливими способами - штучно підвищувати попит, нагнітати паніку, розпускати чутки про неминучу девальвацію.

«У ситуації, що склалася, Національний банк повинен більш активно впливати на події на ринку. Причому не тільки шляхом проведення валютних інтервенцій, але і жорсткими адміністративними методами. У той же час важливим завданням влади в цілому залишається якнайшвидше створення альтернативних валют і інвестиційних інструментів» - вважають експерти Інституту фінансових експертиз.

Читайте також:

Більшість операцій на валютному ринку здійснюють спекулянти

НБУ зобов'язав продавати валютні надходження громадян з-за кордону на суму понад 150 тис. грн

НБУ буде карати банки, які не хочуть продавати готівкові долари населенню

Помітили помилку?
Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter
Немає коментарів
Loading...
Реклама
USD 26.63
EUR 29.00
Останні новини
НОВОСТИ ПАРТНЕРОВ
Загрузка...