У Shell не підтверджують заяву Грищенка про можливість України відмовитися від імпорту газу до 2030 року

5 квітня 2012 в 15:21
Міністр закордонних справ України поспішив заявити з посиланням на розрахунки Shell про те, що Україна могла б через 20 років повністю відмовитися від імпортних енергоносіїв завдяки збільшенню видобутку нетрадиційного газу на своїй території.
slanci.jpg
Андрій Товстиженко, ZN.UA

За даними джерел ZN.UA, в компанії Shell не підтверджують і не коментують нещодавню заяву міністра закордонних справ України Костянтина Грищенка про те, що Україна зможе відмовитися від імпортних енергоносіїв за рахунок власного видобутку газу, зокрема, нетрадиційного.

Нагадаємо, що про це з посиланням на представників Shell глава українського МЗС написав у своєму Twitter після зустрічі з керівництвом компанії в Нідерландах.

"За розрахунками Shell, до 2030 року Україна зможе повністю відмовитися від імпорту газу", - повідомив зокрема він.

Міністр також нагадав, що "цей енергогігант вже цього року планує розпочати експериментальне буріння на родовищі нетрадиційного газу в Харківській області".

Раніше ZN.UA писало, що експерти допускають, що Україна має значні запаси сланцевого газу. Однак вважають більш логічним, перш ніж вкладати значні ресурси в розробку родовищ цього газу, Україні слід підвищити ефективність використання енергоносіїв, активніше використовувати традиційні газові родовища (видобувати такий газ набагато дешевше, ніж сланцевий) і істотно поліпшити бізнес-клімат, що в перспективі залучить західні інвестиції. Саме ці три напрями дозволять Україні зменшити енергетичну залежність від Росії в значно більшій мірі, ніж розробка родовищ сланцевого газу.

Раніше повідомлялося, що Shell має намір інвестувати у видобуток сланцевого газу в Україні близько $ 600 млн.

Читайте також:

Сланцевий газ в Україні: бути чи не бути?


Болгарія заборонила розвідку сланцевого газу через шкоду екології

ЄБРР готовий допомогти Україні наростити видобуток газу, але не фінансуватиме розвідку

Помітили помилку?
Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter
Немає коментарів
Loading...
Реклама
USD 26.59
EUR 28.96
Останні новини
НОВОСТИ ПАРТНЕРОВ
Загрузка...