Топ Новини

У СБУ констатують: Корупція в Україні набирає обертів

18 листопада 2011 в 13:39
Фахівці Служби безпеки відзначають істотну зміну виду корупції останнім часом. Зокрема, зазначають у СБУ, корупція перестала бути одиничним явищем і міцно облаштувалася в усіх сферах суспільного життя, у тому числі і в системі органів державної влади. Більше того, зараз корупція набирає більш масових форм і розмірів.
sbu_DSC2007.JPG
Андрій Товстиженко, ZN.UA

Про це під час круглого столу в Києві у п'ятницю, 18 листопада, заявив співробітник головного управління СБУ по боротьбі з корупцією та організованою злочинністю Павло Кузьменко.

Він зазначив, що останнім часом фахівці відзначають істотну зміну виду корупції: "Колись корупція була періодичним явищем, яке відбувалося в окремих сферах суспільного життя, а зараз воно набирає більш масових форм і розмірів".

При цьому П.Кузьменко запевнив, що СБУ прагне "досягти мети з ліквідації конкретних корупційних ланок, які паразитують в управлінській системі державних органів".

За його словами, ефективній боротьбі з корупцією в Україні заважає те, що суспільство поки не готове співпрацювати з правоохоронними органами в даному питанні.

Окрім того, перешкодою є недосконале законодавство, існує певна розбалансованість і нечітка визначеність у функціях правоохоронних органах у боротьбі з корупцією, а також те, що державні органи не готові до співпраці з виявлення корупціонерів у своїх лавах.

П.Кузьменко повідомив, що 1 липня 2011 року після набуття чинності закону України "Про засади запобігання та протидії корупції" та щодо відповідальності за корупційні правопорушення, спецпідрозділами СБУ складено 216 протоколів про адміністративні корупційні правопорушення. На даний момент 92 протоколи вже розглянуто судами.

"Практично 90% осіб, згідно з цими протоколами, притягнуто до відповідальності у вигляді штрафів за корупційні правопорушення. Колись цей показник становив десь 70% під час дії попереднього закону", - відзначив співробітник СБУ.

Нагадаємо, раніше президент Віктор Янукович заявив, що урядовці-корупціонери вже відчувають на собі дію нового антикорупційного законодавства. При цьому він не сумнівається, що боротьба з корупцією буде викликати опір корумпованих урядовців. "Це не сподобається урядовцям, яких відлучають від солодких місць і дають по руках", - вказав він.

За матеріалами: Інтерфакс-Україна
Помітили помилку?
Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter
Немає коментарів
Loading...
Реклама
USD 26.76
EUR 28.75
Останні новини
НОВОСТИ ПАРТНЕРОВ
Загрузка...