Топ Новини

У Росії розповіли, що заважає створенню консорціуму на базі української ГТС

28 жовтня 2012 в 19:39
Приєднання України до Європейського енергосоюзу є перешкодою для створення консорціуму з управління українською ГТС за участю «Газпрому».
gazprom_w750_cdm40108.jpg
gazprom.ru

Посол Росії в Україні Михайло Зурабов заявляє, що однією з перешкод для створення міжнародного газотранспортного консорціуму з управління українською ГТС за участю "Газпрому" є приєднання України до Європейського енергетичного співтовариства.

"Виникла ідея про те, що може бути створений газовий консорціум, учасниками якого можуть бути або Росія-Україна, або Росія-Україна-споживачі газу в Європі, наприклад, якась німецька компанія. І створення такого консорціуму припускає врегулювання питання, пов'язаного з тими обмеженнями, які містяться в так званих другому і третьому енергопакетах, які не дають можливість "Газпрому" бути учасником цього газового консорціуму без якоїсь внутрішньої реструктуризації, що для російської сторони є неприйнятним", - сказав він у неділю в Києві.

- У Росії засумнівалися в намірах України створювати консорціум на базі ГТС

Зурабов підкреслив, що якщо Україна хоче вирішити питання, пов'язане з вартістю газу для української сторони, використовуючи ідею створення газового консорціуму, то їй необхідно усунути ті перешкоди, які цьому можуть перешкодити.

Відповідаючи ж на питання про те, чи наполягає Росія на виході України з Європейського енергетичного співтовариства, він сказав:

"Можливо, буде знайдена інша схема, при якій питання, що має відношення до ціни на газ для України, може бути з урахуванням українських інтересів вирішено позитивно".

Читайте також:

Україна готує запасний варіант, як вчинити з газовою трубою

В уряді запевняють, що шляхи створення консорціуму з управління ГТС залишилися

Бойко побачив «значний прогрес» у переговорах з Москвою щодо газотранспортного консорціуму


Росія на прикладі Молдови показала Україні, як добитися знижки на газ

 

За матеріалами: Інтерфакс-Україна
Помітили помилку?
Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter
Немає коментарів
Loading...
Реклама
USD 26.55
EUR 28.89
Останні новини
НОВОСТИ ПАРТНЕРОВ
Загрузка...