Топ Новини

У Росії назвали неактуальною тему газових переговорів до виборів до Ради

31 липня 2012 в 07:18
Посол Росії в Україні вважає, що тема газових переговорів може виникнути після виборів і не виключив, що РФ буде пропонувати ті ж умови, які пропонуються країнам, що бажають співпрацювати з Митним союзом.
gas gaz kmugovua.jpg
kmu.gov.ua

Тема газових переговорів між Україною і Росією до виборів до Верховної Ради буде неактуальною, і Росія не висуватиме жодних пропозицій з цього питання. Про це заявив посол РФ в Україні Михайло Зурабов.

При цьому він зазначив, що тема газових переговорів може виникнути після виборів і не виключив, що Росія пропонуватиме ті ж умови, які пропонуються країнам, що бажають співпрацювати з Митним союзом.

"А вони взагалі-то відомі. На тих самих умовах на сьогодні веде переговори ціла низка країн, які зацікавлені в побудові співпраці з Митним союзом. Ось наскільки ці умови будуть актуальні в листопаді - покаже час. До виборів ця тема неактуальна", - сказав Зурабов.

Крім того, посол підкреслив, що запланована Росією модернізація Чорноморського флоту не може бути тиском на Україну для досягнення певних результатів. "Якщо намагатися використовувати як фактор тиску питання модернізації Чорноморського флоту в переговорах між РФ і Україною щодо газу, то я не думаю, що це та точка зору, яка є у владі, в інституціях якої виробляють позиції і приймають рішення в Україні, є дуже поширеною. Я скоріше вважаю, що це все-таки деякі припущення і домисли, які перш за все пропонуються ЗМІ, або представниками опозиції. На цьому шляху мені не здається, що ми можемо багато чого досягти", - сказав Зурабов.

Разом із цим він зазначив, що зацікавленість Росії у спільному використанні української газотранспортної системи, яка була майже рік тому і могла стати компромісом для вирішення двосторонніх газових спорів, на сьогодні змінилася.

"За весь цей час, як ми з вами розуміємо, з різних причин - політичних, об'єктивних, суб'єктивних - це рішення (про спільне використання ГТС) не було прийнято, мимоволі відбувалась переоцінка вартості цього активу. І ми вже на сьогодні бачимо, що, можливо, та зацікавленість, яка була у російської сторони у жовтні минулого року, і та зацікавленість, яка є на сьогодні, - це вже різні зацікавленості", - сказав Зурабов.

Нагадаємо, що у зв'язку з високою ціною на паливо Україна заявила про намір знизити закупівлі російського газу в 2012 році до 27 млрд куб. м. Разом з тим в РФ стверджують, що час для переговорів щодо обсягів закупівель палива на цей рік вже втрачено: річний контрактний обсяг може бути змінений не пізніше, ніж за півроку до початку постачань.

Читайте також:

Янукович не звинувачує Путіна у високих цінах на газ для України

ЗМІ: Україні не вдалося домовитися з Росією про зниження ціни на газ: варто затягнути паски і дочекатися 2018

Азаров побачив «певний прогрес» у переговорах Путіна і Януковича щодо газу

Азаров: Будемо споживати стільки газу, скільки необхідно

За матеріалами: УНІАН
Помітили помилку?
Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter
Немає коментарів
Loading...
Реклама
USD 26.76
EUR 28.75
Останні новини
НОВОСТИ ПАРТНЕРОВ
Загрузка...