Топ Новини

У ПР не виключають, що прийняти бюджет-2012 зможуть у тільки третьому читанні

19 жовтня 2011 в 10:31
Голова фракції Партії регіонів Олександр Єфремов прогнозує, що розгляд проекту держбюджету на 2012 рік буде складним і не виключає його прийняття тільки в третьому читанні.
web_Efremov4.jpg
Андрій Товстиженко, ZN.UA

Про це він заявив на сьогоднішньому брифінгу в парламенті.

"Що стосується державного бюджету, то, звичайно, у депутатів дуже багато зауважень. Якщо у кількісному складі, то зауважень ще на один державний бюджет - на 360 з гаком мільярдів гривень додаткових пропозицій. Звичайно, реалізувати всі ці пропозиції в рамках державного бюджету наступного року неможливо, тому буде непростий розгляд бюджету завтра в першому читанні", - сказав О.Єфремов.

Він підкреслив, що завтра в парламенті відбудеться лише розгляд бюджету в першому читанні, після чого будуть вноситися поправки до другого читання, потім депутати, за словами О.Єфремова, або вийдуть на остаточне прийняття бюджету, або підуть ще на третє читання.

У той же час він висловив надію на те, що бюджет буде якісно доопрацьовано і може бути прийнято у другому читанні. На думку голови фракції ПР, критика на адресу бюджету, яка лунає з різних джерел, є помилковою. "Якщо ви уважно переглянете бюджет, то з усіх питань, щодо всіх виплат, особливо соціальної сфери, у нас стоять плюси, це говорить про те, що з жодної із соціальних виплат у нас не намічається зменшення по бюджету на 2012 р.", - зазначив Єфремов.

Зазначимо, майже півтори години знадобилося вчора членам комітету Верховної Ради з питань бюджету, щоб ухвалити рішення стосовно подальшої долі урядового законопроекту N9000 "Про держбюджет на 2012 рік".

Протягом минулого тижня робоча група комітету розглядала документ, і, за словами його голови Валерія Баранова (Народна партія), ще до першого читання до них надійшло 1,5 тис. депутатських поправок, що збільшують видаткову частину бюджету на 386 млрд грн. "В основному були пропозиції про підвищення соціальних витрат", - уточнив Баранов. Мінфін у вересні пропонував прийняти бюджет з витратами у розмірі 410 млрд грн.

З таблиці депутатських поправок до проекту бюджету випливає, що практично всі вони були відхилені комітетом.

Парламентарі, зокрема, намагалися збільшити обсяги держгарантій, передбачити кошти на виплати вкладникам Ощадбанку СРСР, а дотації Пенсійному фонду на виплату пенсій та надбавок за різними програмами здійснювати також за рахунок надходжень від акцизного збору, ввізного мита на нафтопродукти і транспортні засоби. Були й пропозиції, спрямовані на збільшення дохідної частини бюджету без перегляду планових показників зі збору податків.

Прем'єр-міністр Микола Азаров 14 вересня заявив, що проектом державного бюджету України на 2012 р. передбачається зростання ВВП на 5,5%, а скорочення дефіциту держсектору - до 2,5% у порівнянні з 3,5% від ВВП поточного року.

14 жовтня спікер ВР Володимир Литвин заявив, що ВР приступить до розгляду держбюджету-2012 20 жовтня 2011 року о 16:00. "На сьогоднішній день, я розчарований тим, як підійшли комітети, депутати і фракції до підготовки пропозицій до державного бюджету. До проекту внесено 1,5 тис. поправок на суму 386 млрд грн. При цьому, видаткова частина бюджету, запропонована урядом, становить 374 млрд грн, дохідна - 334 млрд грн. Це свідчить про те, що повною мірою працює передвиборча логіка", - сказав Литвин.

Проект бюджету на 2012 р. було зареєстровано в парламенті 15 вересня під №9000. 22 вересня на пленарному засіданні ВР розглянула проект бюджету, поданий міністром фінансів Федором Ярошенком, і відхилила проект постанови № 9000/п, ініційований народним депутатом від БЮТБ Сергієм Терьохіним про відхилення проекту держбюджету-2012. За відповідне рішення проголосували лише 90 нардепів з мінімально необхідних 226. У висновку Головного науково-експертного управління апарату ВР на проект бюджету-2012 йдеться, що даний законопроект може бути прийнято за основу.

 

За матеріалами: РБК-Україна
Помітили помилку?
Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter
Немає коментарів
Loading...
Реклама
USD 26.59
EUR 28.96
Останні новини
НОВОСТИ ПАРТНЕРОВ
Загрузка...