Топ Новини

У податковій розповіли, що заважає виконати зобов'язання перед МВФ щодо "автоматичного" ​​ПДВ

23 листопада 2012 в 09:54
Відшкодування податку на додану вартість в автоматичному режимі сьогодні становить "більше 50%" від всієї суми відшкодування, заявили у податковій. У ДПС стверджують, що кількість одержувачів ПДВ "автоматом" могла б бути "в 5 разів більшою", якби не низка "але", в яких винні самі підприємства.
nds_pdv_web2.jpg
ZN.UA

З початку 2012 року платникам податків відшкодовано в автоматичному режимі «майже» 20 млрд грн податку на додану вартість (ПДВ). У податковій службі поспішили заявити, що «це більше 50% від загального обсягу відшкодування».

Однак якщо бути точнішими, це більше половини всього на 0,5% (нагадаємо, всього за січень-жовтень сума відшкодованого ПДВ склала 39,6 млрд грн, тобто «автоматом» відшкодовано максимум 50,5%).

- У податковій відзвітували про «стабільність» у питанні відшкодування ПДВ

Як уточнили в ДПСУ, за допомогою автоматичного відшкодування бюджетну компенсацію отримали більше 480 платників, які представляють провідні галузі економіки.

У той же час, відзначили аналітики податкової, кількість претендентів на ПДВ «автоматом» могла б бути "значно більшою". Як пояснили у ДПСУ, «головною перешкодою на шляху до цього є низький рівень середньої заробітної плати на підприємствах».

«Відповідно до вимог для претендентів на отримання автоматичного відшкодування ПДВ, середня зарплата повинна бути не менш ніж в 2,5 раза більшою за мінімальний рівень», - нагадали у податковій, уточнивши, що за результатами обробки декларацій за вересень цим критерієм не відповідають майже 1,4 тис. платників.

Окрім того, 257 платників мають розбіжності між власним податковим кредитом і податковими зобов'язаннями своїх контрагентів, 46 платників - податковий борг, а 30 - не знаходяться за місцем реєстрації або знаходяться у стадії банкрутства.

«Усунення цих та інших причин підприємствами, які подають заявки на відшкодування податку на додану вартість, збільшило б кількість користувачів «автоматом» мінімум в 5 разів», - підсумували у ДПСУ.

Нагадаємо, нещодавно Рада посилила умови для «автоматичного» відшкодування ПДВ крупним підприємствам.

Як відомо, одним із зобов'язань України перед МВФ була обіцянка ще 2011 році довести відшкодування ПДВ «автоматом» до мінімум 70% від усього обсягу. Очевидно, поки що це зобов'язання не виконано - в такому режимі відшкодовується тільки «більше 50%».

Відзначимо, що раніше прем'єр-міністр України Микола Азаров визнавав неспроможність його уряду подолати тіньові схеми повернення ПДВ.

Читайте також:

Глава податкової «відповів» Фірташу: Проблеми з поверненням ПДВ у тих, хто ухиляється від податків

Бізнес не помітив кардинальних змін в кращу сторону в податковій системі

Уряд зібрався скоротити кількість податків з 23 до 9-ти

Посольство Фінляндії: Відшкодування ПДВ «автоматом» покращує бізнес-клімат в Україні

За матеріалами:
Помітили помилку?
Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter
Немає коментарів
Loading...
Реклама
USD 26.67
EUR 28.94
Останні новини
НОВОСТИ ПАРТНЕРОВ
Загрузка...