У Нацбанку падіння української економіки пояснили поганою погодою і «трирічними циклами»

Поділитися
© f3v3r.com
Рецесія в Європі, відносно низький урожай через погану погоду, а також «трирічні цикли» стали причиною негативних тенденцій в українській економіці, вважає Литвицький. Радить задіяти внутрішні резерви.

Уповільнення української економіки, зафіксоване Держстатом за підсумками серпня, було очікуваним і викликано, в основному, погіршенням ситуації у світовій економіці, вважає керівник групи радників голови Національного банку Валерій Литвицький.

«Країна зачеплена крилом світових економічних труднощів: вже є ясність з рецесії в Європі і уповільнення економіки в Росії. Однак кумулятивно за підсумками 8 місяців економіка України все ще в плюсі ​​і треба подбати, щоб залишити її в цій позитивній зоні і, бажано, додати обертів», - сказав він агентству «Інтерфакс-Україна».

Литвицький підкреслив, що реакцію вітчизняної економіки на негативний зовнішній вплив поки можна описати як відносно м'яку, що істотно відрізняється від шоку в 2008-2009 роках. За його словами, позитивні зміни ситуації в Росії, наприклад, під дією підвищених цін на нафту, або в Європі після введення оголошених заходів стимулювання можуть у відносно короткостроковій перспективі значно поліпшити ситуацію і в українській економіці.

Радник голови НБУ додав, що уповільнення пов'язане ще з одним зовнішнім чинником - погодою, яка була значно гіршою, ніж у минулому році, коли в країні був зібраний рекордний урожай зернових і, тим самим, закладена висока база порівняння.

Литвицький також відзначив, що в оцінці ситуації необхідно також враховувати українські економічні трирічні мікроцикли, коли за двома роками прискорення зростання іде рік уповільнення.

Експерт нагадав, що така тенденція легко простежується з 2000 року і виключенням з неї став лише 2009 рік, коли уповільнення 2008 переросло в великомасштабну рецесію під впливом світової кризи і грубих помилок у макроекономічному регулюванні. Радник уточнив, що новий мікроцикл почався в 2010 році.

Литвицький підкреслив, що в України є резерви, для того, щоб максимально мінімізувати вплив негативних зовнішніх чинників.

«Що необхідно зробити? Скорочувати розрив між наміром проводити реформи і їх проведенням, йти далі по шляху дерегуляції і детінізації. Почати другу хвилю реформ в аграрному секторі», - пояснив він, додавши, що після виборів має відкритися «політичне вікно» для прискорення реформ. !zn


Читайте також:

Яценюк «злив», як насправді Азаров оцінює становище в економіці

Янукович попросив чиновників припинити «відверту брехню» про ситуацію в країні

Азаров зазначив уповільнення зростання економіки України

Промвиробництво в серпні обвалилося майже на 5%

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі