Топ Новини

У Москві вірять, що Україна не зможе перекрити газовий вентиль до Європи

1 вересня 2011 в 13:17
Мiнiстерство енергетики РФ виключає можливiсть припинення транзиту росiйського газу до Європи територiєю України у зв'язку з розбiжностями Москви та Києва щодо цiни газу для внутрiшнього ринку України.

Мiнiстерство енергетики РФ виключає можливiсть припинення транзиту росiйського газу до Європи територiєю України у зв'язку з розбiжностями Москви та Києва щодо цiни газу для внутрiшнього ринку України.
 

Про це повiдомив голова російського вiдомства Сергiй Шматко на зустрiчi зi студентами в Московському енергетичному iнститутi.

"З урахуванням сьогоднiшньої полiтичної дискусiї, iнтеграцiї, якщо хочете, полiтичних процесiв мiж Росiєю, Україною i Європою, ми виключаємо можливостi бiльш жорсткого сценарiю щодо припинення транзиту газу", - сказав Шматко.

Вiн нагадав, що пiсля конфлiктної ситуацiї 2009 року Росiя i Євросоюз вже створили механiзм раннього запобiгання можливому припиненню транзиту.

"Зараз цей механiзм створено, вiн непогано працює, ми його вдосконалюємо. Так що думаю, такi сценарiї виключенi", - сказав вiн.

Нагадаємо, що сьогодні премєр-міністр України Микола Азаров заявив, що вся відповідальність за можливе розірвання газових контрактів ляже "на тих (російських) керівників, які не схочуть прислухатися до наших аргументів".

Також нагадаємо, що напередодні президент РФ Дмитро Медвєдєв заявив, що «здивований» позицією керівництва України щодо питання про ціну на газ. Він заявив, що знижку на газ країна зможе отримати, тільки якщо вступить до Митного союзу, або якщо продасть Росії свою газотранспортну систему (ГТС). Разом з тим, відзначив Д.Медвєдєв, він «не втрачає надії» на досягнення відповідних домовленостей з Україною.

Нагадаємо, що раніше високопоставлений чиновник в Кабінеті міністрів повідомив, що Україна вже готова подати до міжнародного суду на «Газпром» через завищені ціни на газ.

За матеріалами: Інтерфакс-Україна
Помітили помилку?
Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter
Немає коментарів
Loading...
Реклама
USD 26.76
EUR 28.75
Останні новини
НОВОСТИ ПАРТНЕРОВ
Загрузка...