Топ Новини

У Мінфіні радіють, що їх валютні ОВДП вже користуються попитом населення

18 лютого 2012 в 10:19
Фізособи вже сьогодні купують валютні ОВДП у банків–первинних дилерів Мінфіну.
dengi_konvert_grivni_dollari_investicii.jpg
Андрій Товстиженко, ZN.UA

Фізособи вже сьогодні купують валютні ОВДП у банків–первинних дилерів Мінфіну.

Про це розповів директор департаменту по управлінню валютними резервами та здійсненню операцій на відкритому ринку НБУ Олександр Дубихвіст на Фінансовому прес-клубі «Валютні облігації для населення: переваги і недоліки запропонованих інструментів», який провела ГО «Ліга фінансового розвитку» за підтримки проекту USAID «Розвиток фінансового сектору» FINREP і тижневика «Дзеркало тижня. Україна».

На думку нацбанківця, ринок міг би суттєво пожвавитися, якби Мінфін вніс зміни до нормативної бази і дозволив банкам купувати урядові цінні папери як агентам – за заявкою клієнтів. «Сьогоднішній норматив передбачає, що банк купує ОВДП за свої кошти», - нагадав Дубихвіст

Як розповіла директор департаменту боргової та міжнародної фінансової політики Міністерства фінансів Галина Пахачук, Мінфін планує забезпечити можливість купівлі ОВДП фізособам через більшу кількість банків, а не лише через первинних дилерів, «щоб громадянин міг звернутися до будь-якого відділення банку, відкрити ДЕПО-рахунок цінних паперів і дати заявку для придбання цінних паперів від імені та за рахунок своїх грошей на первинному аукціоні Міністерства фінансів за ціною аукціону».

За словами заступника голови правління «Дочірнього банку «Сбербанку Росії» Дмитра Золотька, на сьогодні інтерес до валютних ОВДП виявляють, зокрема, заможні клієнти, які мають депозити на сотні тисяч доларів. «Головний аргумент, який у них є, - висока прибутковість, яку зараз пропонує Міністерство фінансів», - розповів банкір.

Читайте також

Уряд і банки продаватимуть валютні облігації населенню

Мінфіну вдалося позичити тільки шосту частину від продажу валютних ОВДП

Помітили помилку?
Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter
Немає коментарів
Loading...
Реклама
USD 26.55
EUR 28.89
Останні новини
НОВОСТИ ПАРТНЕРОВ
Загрузка...