Топ Новини

У липні Мінфін має сплатити за боргами лише 1,4 млрд грн

7 липня 2012 в 23:56
Липень – один з найлегших місяців року з точки зору обслуговування державного боргу. У цей період уряд має сплатити лише 1,4 млрд грн.
dengi_500_griven_grivni_
Андрій Товстиженко, ZN.UA

Липень – один з найлегших місяців року з точки зору обслуговування державного боргу. У цей період уряд має сплатити лише 1,4 млрд грн. Про це розповів міністр фінансів Юрій Колобов під час круглого столу «Доходи бюджету і новий Митний кодекс: основні ризики збереження стабільності», який 05 липня провела «Ліга фінансового розвитку» за підтримки тижневика «Дзеркало тижня. Україна».

Глава Мінфіну нагадав, що в червні уряд мав спрямувати на сплату по держпозикам 26 млрд грн, або близько 30% всіх річних платежів по боргам. І зобов’язання належним чином були виконані (погашено, зокрема, євробонди, частково рефінансовано кредит ВТБ тощо). При цьому одночасно розпочалися й соцвиплати в рамках реалізації соцініціатив президента.

«Мінфін ставить перед собою дві ключові цілі - зниження відносини держборгу до ВВП і зниження дефіциту бюджету до ВВП. Ми з цими завданнями справляємося», - наголосив Колобов.

За словами керівника Мінфіну, до кінця року уряд проведе ще 4 тендери з продажу газових родовищ, завдяки яким, не виключено, до держбюджету можуть надійти додаткові кошти (як це було, скажімо, в випадку з аукціонами з продажу Олеського та Юзівського родовища, для перемоги на одному з яких одна з компаній-учасниць заплатила бонус 0 млн).

Як повідомлялося, у червні міжнародні золотовалютні резерви України скоротилися на ,44 млрд, або на 4,7%. Як пояснили в НБУ, зменшення резервів відбулося в основному через те, що в червні Україна погасила ,8 млрд за зовнішнім держборгом в іноземній валюті, а також через великі обсяги продажів Нацбанком валюти на міжбанку.

Зокрема, минулого місяця уряд погасив кредит Банку ВТБ і відсотки за ним обсягом ,1 млрд і єврооблігації України на суму майже 0 млн. Крім того, також протягом місяця НБУ продавав і купував валюту на міжбанку, в результаті чого від'ємне сальдо інтервенцій регулятора склало мінус 4 млн.

Проте частково ці втрати для резервів компенсувалися за рахунок залучення валютних ресурсів на внутрішньому ринку - надходження від розміщення валютних ОВДП склали 0 млн, відзначили у Нацбанку.

Читайте також:

НБУ хоче, щоб валюта українців працювала на економіку

Банки зарезервували під «погані» кредити 124 млрд грн

НБУ: Українські банки у 2011 році списали 21 млрд грн безнадійної заборгованості

«Нафтогаз» продаватиме газ в Україні за російські рублі

За матеріалами:
Помітили помилку?
Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter
Немає коментарів
Loading...
Реклама
USD 26.55
EUR 28.89
НОВОСТИ ПАРТНЕРОВ
Загрузка...