Топ Новини

У Китаї радять США розпродавати свій золотий запас, а не друкувати долари

14 січня 2011 в 12:24
Експерт Народного банку Китаю Ця Бінь запропонував США понизити витрати і продати частину свого золотого запасу.

Експерт Народного банку Китаю Ця Бінь запропонував США понизити витрати і продати частину свого золотого запасу.

На думку китайського аналітика, таким чином, країна може частково розв'язати проблему подвійного дефіциту - державного бюджету і торговельного балансу.

«У США більше 8 тисяч тонн золота. Чом би їм не продати частину запасів, якщо вони хочуть отримати кошти на відновлення економіки, але не збільшувати тягар бюджету"?, - сказав Ця. Він не уточнив, чи захоче сам Китай купувати золото в американців.

Наразі США володіють найбільшими запасами золота в світі - 8143 тонни. Для порівняння, Китай має 1054 тонни. Водночас, Китай тримає в американських казначейських зобов'язаннях близько 880 мільярдів доларів. За поточними ринковими цінами на ці гроші можна було б купити близько 20 тисяч тонн золота.

За словами Ця, США не зможе вирішити свої економічні проблеми, якщо покладатиметься на друкування грошей. Він відзначив, що з ліквідністю на американських фінансових ринках і так все гаразд, проте в реальну економіку гроші надійти не можуть.

Раніше стало відомо що Федеральна резервна система запускає нову програму так званого "кількісного пом'якшення", суть якої полягає в купівлі в банків держоблігацій на суму 600 мільярдів доларів. Китай і низка країн, що розвиваються, висловили невдоволення прийняттям цієї програми, оскільки, на їх думку, кашти підуть не на відновлення американської економіки, а на спекуляції на фондових ринках.

КНР, у свою чергу наразі страждає від надмірного припливу "гарячого" капіталу, у тому числі і з США. Цей приплив розганяє інфляцію усередині країни, провокуючи неадекватне зростання вартості активів.

За матеріалами:Лента.ру

Помітили помилку?
Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter
Немає коментарів
Loading...
Реклама
USD 26.67
EUR 28.94
Останні новини
НОВОСТИ ПАРТНЕРОВ
Загрузка...