Топ Новини

У Києві з 2012 року буде встановлено чотири місцевих податків та зборів

22 червня 2011 в 10:48
На засідання сесії Київської міської ради 23 червня 2011 року буде винесено проект рішення Київської міської ради «Про встановлення місцевих податків і зборів в м. Києві». Про це повідомив заступник голови КМДА Руслан Крамаренко.
svetofor_web.jpg
Андрій Товстиженко, ZN.UA

За його словами, цим рішенням пропонується встанови податок на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки, туристичний збір, збір за місце для паркування транспортних засобів та збір за провадження деяких видів підприємницької діяльності.

Сьогодні у Києві вже функціонують туристичний збір, збір за місце для паркування транспортних засобів та збір за провадження деяких видів підприємницької діяльності.

Ставку туристичного збору для громадян України та іноземців, які прибувають на територію Києва пропонуються встановити на рівні 1% від вартості усього періоду проживання за вирахуванням податку на додану вартість.

Збір за місце для паркування транспортних засобів пропонується встановити ставки збору за кожний день провадження діяльності із забезпечення паркування транспортних засобів у гривнях за 1 квадратний метр площі земельної ділянки у розмірі від 0,03% в межах третьої територіальної зони міста Києва, 0,04% в межах другої територіальної зони та 0,05% у межах першої територіальної зони Києва.

Ставку податку на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки пропонується встановити на рівні 1% розміру мінімальної заробітної плати за 1 кв. метр житлової площі для квартир, житлова площа яких не перевищує 240 кв. метрів, та житлових будинків, житлова площа яких не перевищує 500 кв. метрів, та 2,7% – для квартир, житлова площа яких перевищує 240 кв. метрів, та житлових будинків, житлова площа яких перевищує 500 кв. метрів.

Ставка збору за провадження деяких видів підприємницької діяльності (торговельна діяльність у пунктах продажу товарів, надання платних побутових послуг за переліком, визначеним Кабінетом Міністрів, торгівля валютними цінностями у пунктах обміну іноземної валюти, діяльність у сфері розваг) встановлюється в межах від 0,08 до 0,4 розміру мінімальної заробітної плати на місяць. Крім цього, на певні види діяльності Податковим кодексом України встановлюються підвищені ставки збору. Наприклад, за здійснення торгівлі валютними цінностями на календарний місяць становить 1,2 розміру мінімальної заробітної плати, за здійснення діяльності у сфері розваг на квартал становить у розмірі мінімальної заробітної плати, а за деякими видами (кегельбан, боулінг тощо) збільшений у 2 рази.

«На сьогодні туристичний збір сплачує 115 юридичних осіб, торговий патент сплатило 4848 юридичних та 1161 фізичних осіб. Платниками єдиного податку є 14 315 юридичних осіб та 79 401 фізична особа-підприємець. Запровадження місцевих податків та зборів без врахування єдиного податку дасть можливість залучити у 2012 році до загального фонду бюджету міста Києва близько 70 млн. грн. Очікувані надходження єдиного податку в умовах діючого законодавства – 228 млн. грн.», – пояснив Руслан Крамаренко.
 
 

Помітили помилку?
Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter
Немає коментарів
Loading...
Реклама
USD 26.55
EUR 28.89
Останні новини
НОВОСТИ ПАРТНЕРОВ
Загрузка...