Топ Новини

У Каськіва визнали, що іспанська компанія не погоджувалася брати участь у будівництві LNG-терміналу

30 листопада 2012 в 12:56
Після обміну листами Держінвестпроект та іспанська Gas Natural Fenosa офіційно "констатували", що яких-небудь рішень про участь у консорціумі щодо LNG-терміналу компанія все ж не приймала, хоча її фахівці і розробляли ТЕО його будівництва.
lng 5467657.jpg
kmu.gov.ua

Держінвестпроект повідомив, що шляхом обміну листами з компанією Gas Natural Fenosa «непорозуміння» з підписанням угод щодо LNG-терміналу «повністю врегульовано».

Як повідомляє прес-служба відомства, з'ясувалося, що офіційно компанія Gas Natural Fenosa «досі не приймала рішень з питань участі у консорціумі з будівництва терміналу».

Разом з тим у компанії підтвердили, що до LNG-терміналу все ж причетні - оскільки інжиніринговий підрозділ компанії Gas Natural Fenosa Engineering (Socoin) дійсно розробляв техніко-економічне обґрунтування (ТЕО) будівництва терміналу.

Іспанська компанія також офіційно повідомила, що підписант угоди пан Джорді Сарда Бонвеі (Jordi Sarda Bonvehi), який поставив цього понеділка свій підпис під документом від імені Gas Natural Fenosa, «зробив це на власний розсуд» та перевищив свої повноваження. В якості підтвердження компанія надала Держінвестпроекту копію свого листа на його адресу, в якому описує суть своїх претензій до цього пану.

У свою чергу Держінвестпроект «прийняв до відома» отриману інформацію. Заодно заспокоїв іспанську компанію, що ніяких взаємних юридичних та фінансових зобов'язань у підписаному документі не було.

Держінвестпроект також запропонував президенту Gas Natural Fenosa Сальвадору Габарро Серра (Salvador Gabarro Serra) особисто зустрітися, щоб «обговорити перспективи співпраці».

На завершення сторони обмінялися «найкращими побажаннями».

- Каськів готовий «відповісти головою» за скандал з підписанням угоди щодо LNG-терміналу

Як повідомлялося, Держінвестпроект 26 листопада 2012 року підписав угоду про співпрацю з іспанською Gas Natural Fenosa в рамках будівництва LNG-терміналу в Одеській області. З іспанської сторони документ підписав Джорді Сарда Бонвехі, який раніше також фігурував у якості представника компанії Enegas (Іспанія), нібито зацікавленої в інвестуванні в український LNG-термінал.

Однак компанії Gas Natural Fenosa і Enegas заявили, що жодних документів не підписували, а Джорді Сарда Бонвеі не є їхнім представником. Іспанські компанії також додали, що не розглядають питання участі у консорціумі з будівництва LNG-терміналу в Україні.

Як пояснив куратор Національного проекту "LNG-термінал" Віталій Дем'янюк, Джорді Сарда Бонвеі є професійним комерційним представником, що працює в інтересах багатьох іспанських компаній.

"У даному випадку Бонвеі технічно організовував візит представників Gas Natural в Україну і мав супроводжувати їх під час церемонії ... Прибуття представників Gas Natural очікувалося в понеділок, проте вони так і не прилетіли до Києва. Зв'язавшись з Барселоною, він (Джорді Сарда Бонвеі - ред .) вирішив, що може сам підписати угоду, підтвердивши повноваження пізніше ... Проте потім виявилося, що Бонвеі фактично перевищив повноваження", - сказав Дем'янюк.

Читайте також:

Україна почала будівництво LNG-терміналу

Через скандал Україна перевірить, з ким насправді підписала консорціум з LNG-терміналу

Підписант угоди щодо LNG-терміналу визнав, що повноважень у нього не було

У дискредитації проекту будівництва ЗПГ-терміналу в Україні простежується «рука Кремля» — політолог

 

Помітили помилку?
Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter
Немає коментарів
Loading...
Реклама
USD 26.55
EUR 28.89
Останні новини
НОВОСТИ ПАРТНЕРОВ
Загрузка...