У Кабміні придумали, як стримати ціни на бензин

Поділитися
© Андрій Товстиженко, DT.UA
Акцизний збір на пальне можуть зробити диференційованим - шляхом прив'язки ставок акцизного збору для палива до світових цін на нафту. Законопроект, який зараз розробляється в Кабміні, планується зареєструвати в Раді за два тижні.

У Кабінеті міністрів узгоджується законопроект, що передбачає введення диференційованих ставок акцизного збору на нафтопродукти. Про це розповіли відразу кілька високопоставлених джерел у Міністерстві енергетики та вугільної промисловості України.

"Зараз документ передано Мінфіну, і перший віце-прем'єр Валерій Хорошковський в цілому підтримує цю ініціативу", - повідомило виданню «Коммерсантъ-Украина» джерело у відомстві. У прес-службі Мінфіну вчора цю інформацію прокоментувати не змогли.

Глава комітету Верховної Ради з питань промислової і регуляторної політики та підприємництва Ксенія Ляпіна каже, що пропозиція ввести плаваючу ставку акцизу тиждень тому обговорювалася на засіданні експертно-аналітичної групи з регулювання ринку нафтопродуктів.

У Кабміну є як мінімум два варіанти здешевлення палива без мільярдних втрат для бюджету

"Якщо нафта стане дорожчати, акцизний збір буде нижчим, а якщо дешевшати - він буде підвищуватися", - вважає Ляпіна. Джерело у Міненерго додає, що законопроект планується зареєструвати у Раді через два тижні. "Ми розраховуємо знизити акцизи вже у травні, що дозволить зупинити зростання цін на нафтопродукти", - додає він.

Втім, раніше у Кабміні вже відмовлялися від зниження акцизів на світлі нафтопродукти. У березні це питання розглядалося на засіданні уряду, але від цієї ідеї було вирішено відмовитися через загрозу значних втрат.

"Цього разу все може закінчитися так само. Якщо Мінфін не запропонує спосіб компенсації цих втрат, законопроект відхилять, - упевнений генеральний директор "А-95" Сергій Куюн. - Компенсатором може бути підвищення ренти на нафтовидобуток, яка була з початку року знижена" . Ставка ренти на видобуток нафти у першій декаді січня склала 3,3 тис. грн, а починаючи з другої - знизилася до 2,6 тис. грн за тонну.

У прес-службі компанії "Лукойл" кажуть, що якщо ставки акцизного збору будуть знижені, принаймні, на третину, ціни на Аі-95 можна буде утримати у травні на рівні 11 грн за літр, а на дизпаливо - на рівні 10 грн за літр. В іншому випадку вони зростуть мінімум до 12 грн за літр.

Але це лише тимчасовий захід боротьби із зростанням цін, відзначають у прес-службі НПК "Галичина". "Знизити ціни у довгостроковій перспективі можливо, тільки наситивши ринок українськими нафтопродуктами", - вважають у компанії.

Через відсутність загороджувальних заходів для дешевої білоруської продукції за минулий рік частка українських нафтопродуктів впала з 50% до 35%, а після зупинки у березні Лисичанського НПЗ вона, як очікують учасники ринку, знизиться до 20%. Експерт консалтингової компанії UPECO Олександр Сіренко зазначає, що нафтопродукти, які постачаються з єдиного працюючого НПЗ в Україні, - Кременчуцького, зараз на 18-22% дешевші за імпортовані.

Нагадаємо, ціни на нафтопродукти в Україні почали рости у середині лютого. Останнє подорожчання відбулося на минулих вихідних - у період з 31 березня по 1 квітня відразу на 10 коп. зросли ціни на всі види палива на заправках, що контролюються групою "Приват" ("Укрнафта", ANP, "Авіас", "Сентоза" тощо). На 4-6 коп. подорожчали А-95 і дизельне паливо на заправках Shell і на 2-5 коп. - А-92 на "Oкко" і WOG, відзначають у консалтинговій групі "А-95". !zn

Читайте також:

Хто платить за «дешевий» бензин?

Частина АЗС «не помітила» подорожчання бензину

Ціни на паливо змусили українців у 2011 році істотно знизити його споживання

Нова ініціатива Бойка щодо пільг на нафту обернеться 1,3-мільярдною втратою бюджету

АЗС заборонили продавати фірмовий бензин

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі