Топ Новини

У Кабміні не збираються відмовлятися від перегляду мит - їх "підтримали 110 членів СОТ"

20 жовтня 2012 в 08:59
Пропозиції України щодо перегляду мит підтримали 110 членів СОТ і Київ їх міняти не буде. При цьому деякі країни вже розпочали консультації з Україною з цього питання.
shlagbaum tamozhnia tamozhnya DSC8198_znua.JPG
Андрій Товстиженко, ZN.UA

Пропозиції України про перегляд ставок ввізних мит підтримали 110 членів Світової організації торгівлі (СОТ) і Київ не буде вносити зміни в ці пропозиції. Про це в повідомив урядовий уповноважений з питань Євроінтеграції Валерій П'ятницький.

«Якщо говорити, що стурбованість висловили 27 країн Євросоюзу і ще 20 країн, то інші нас підтримали», - сказав П'ятницький.

При цьому він повідомив, що деякі країни вже розпочали консультації з Україною з цього питання. «Деякі вже висловили свої побажання. Вони надсилають свої пропозиції і висловлюють, що їх цікавить», - сказав він. П'ятницький не уточнив, скільки саме країн почали консультації, зазначивши лише, що їх «досить багато».

При цьому урядовий уповноважений категорично спростував можливість перегляду поданих до СОТ пропозицій. «Ми ніяких змін у свої пропозиції вносити не будемо», - зазначив він.

- У СОТ вважають, що Україна може підірвати світову торгівельну систему


Як повідомлялося, за інформацією Міжнародного інституту торгівлі і стабільного розвитку, ніхто з членів Комітету СОТ організації з доступу до ринків не підтримує ініціативу України про перегляд ставок ввізних мит у бік збільшення, а представники 58 країн на останньому засіданні комітету 16 жовтня висловили стурбованість у зв'язку з такою ініціативою Києва.

Члени комітету за підсумком засідання попросили Україну переглянути зміст своїх пропозицій.

Україна звернулася до СОТ з інформацією про намір підвищити імпортні мита майже на 371 товарну лінію.

Це звернення викликало стурбованість Європейської комісії, оскільки воно може значно вплинути на загальний експорт товарів з ЄС в Україну, який складає майже 2 млрд євро в рік. Також такі дії України, на думку представників ЄК, не співвідносяться з намірами укласти угоду про зону вільної торгівлі з ЄС.

Крім того, на думку експертів, а також представників Державного департаменту США, такий крок України може свідчити про підготовку до вступу в Митний союз.

Водночас, уповноважений з питань євроінтеграції Валерій П'ятницький у кінці вересня заявив, що перегляд ставок митних зборів не нашкодить переговорам зі створення зони вільної торгівлі з Європейським Союзом і не пов'язаний з можливістю вступу до Митного союзу.

17 жовтня генеральний директор СОТ Паскаль Ламі заявив, що відповідь СОТ щодо намірів України переглянути ставки митних зборів на імпортовані товари буде залежати від того, які поступки Україна зможе запропонувати натомість.

Читайте також:

Порошенко запевнив, що рішення підвищити мита не зачепить інтереси ЄС і Росії

У Кабміні впевнені, що підвищення мит на сотні видів товарів не перешкодить створенню зони вільної торгівлі з ЄС

Кабмін пояснив необхідність підвищення мит: український ринок занадто ліберальний

 

За матеріалами: УНІАН
Помітили помилку?
Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter
Немає коментарів
Loading...
Реклама
USD 26.67
EUR 28.94
Останні новини
НОВОСТИ ПАРТНЕРОВ
Загрузка...