Топ Новини

У Греції залишається дев'ять днів, аби завершити прийняття необхідних реформ

22 лютого 2012 в 07:58
Греції необхідно швидко прийняти низку непопулярних реформ для отримання доступу до нового пакету допомоги.
greece_121240.jpg
flickr.com

Уряд Греції поспішає завершити довгий список реформ, реалізація яких до кінця лютого є умовою отримання нового пакету фінансової допомоги Євросоюзу обсягом 130 млрд євро, узгодженого напередодні після багатомісячних перемовин, пише газета Financial Times.

Жорсткі умови виконання реформ, а також суворі тимчасові рамки їх реалізації підкреслюють відсутність довіри до Греції трійки її кредиторів - Єврокомісії, Європейського центрального банку (ЄЦБ) і Міжнародного валютного фонду (МВФ), оскільки країна не змогла виконати умови, поставлені два роки тому у рамках першого пакету допомоги обсягом 110 млрд євро.

У Греції залишається всього дев'ять днів, щоб завершити прийняття низки непопулярних реформ і отримати доступ до пакету допомоги. Тільки в цьому випадку країна зможе уникнути безладного дефолту, який може настати вже наступного місяця і призвести до її виходу з єврозони, а також спровокувати поглиблення кризи у регіоні.

Нова програма допомоги Греції обсягом 130 млрд євро одночасно з реструктуризацією боргу, як очікується, дозволить Афінам скоротити рівень держборгу країни до 120,5% ВВП до 2020 року.

Міністр фінансів Греції Евангелос Венізелос заявив, що схвалення Євросоюзом другого пакету фінансової допомоги дозволило уникнути "нічного кошмару".

"Це є важливою подією, яка дає нашій країні нові можливості, і ми повинні використовувати ці можливості оптимальним чином", - зазначив він.

Реакція фінринків на ці новини була неоднозначною. Європейські фондові індекси продемонстрували зниження у вівторок, у той час як американський ринок акцій істотно зріс. Прибутковість облігацій Італії, Іспанії та Ірландії різко впала 21 лютого.

Незважаючи на оптимізм міністра фінансів Греції, багато економістів побоюються, що вжиті заходи лише відтермінують банкрутство країни, яке є неминучим. Експерти, зокрема, посилаються на конфіденційний звіт МВФ, згідно з яким держборг Греції до 2020 року буде складати 160% ВВП, що істотно вище за рівень у 120,5% ВВП, закладений у програмі допомоги.

"Невже хтось справді вірить у можливість досягнення Грецією цільових показників за боргом?", - говорить глава європейського підрозділу портфельних інвестицій Pimco Ендрю Боллс.

Грецькому уряду також доводиться стикатися з соціальними заворушеннями, у результаті яких тисячі людей виходять на вулиці Афін в рамках акцій протесту проти його політики. Представники грецької "лівої" партії, популярність якої росте, закликають греків вимагати відмови від угоди з Євросоюзом.

Згідно з досягнутими у Брюсселі домовленостями, приватні кредитори Греції спишуть при обміні 53,5% номінальної ціни "старих" грецьких облігацій, що більше раніше узгоджених 50%. Бонди, які належать приватним кредиторам і загалом становлять 31,5% основної заборгованості Греції, буде обміняно на 20 траншів нових держоблігацій з термінами погашення від 11 до 30 років. Решта борговх зобов'язань обмінюються на короткострокові папери європейського стабфонду EFSF.

При цьому ставка купона за новими грецькими бондами до 2014 року становитиме 2% річних, у 2015-2020 роках вона буде підвищена до 3%, а надалі до 4,3% річних. Реальні втрати кредиторів з урахуванням процентних виплат перевищать 70%.

Читайте також

Єврогрупа погодила план порятунку Греції від кризи


З уряду Греції пішло п'ять членів, але він затвердив заходи економії

Прем'єр Греції пообіцяв «неконтрольований хаос» у разі дефолту країни


Президент Греції відмовився від зарплати 85 000 євро на рік
 

За матеріалами: Інтерфакс-Україна
Помітили помилку?
Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter
Немає коментарів
Loading...
Реклама
USD 26.55
EUR 28.89
НОВОСТИ ПАРТНЕРОВ
Загрузка...