У Греції закінчаться гроші до липня, країна ризикує залишити єврозону - The New York Times

6 червня 2012 в 09:17
В наступному місяці грецької скарбниці не вистачить 1,7 мільярда євро, причому нестача коштів викликана різким падінням доходів бюджету у зв'язку з загальною економічною кризою у країні. Багато чого буде залежати від того, чи отримає Греція додатковий транш від МВФ, ЄЦБ та ЄК, але навіть це не гарантує покриття всіх витрат.
greeceflag_euro.jpg
- коллаж ZN.UA

Грецький бюджет може повністю спорожніти вже у липні, незабаром після виборів до парламенту, які пройдуть протягом місяця, пише The New York Times в середу, 6 червня. Скарбниці в наступному місяці не вистачить 1,7 мільярда євро, причому нестача коштів викликана різким падінням доходів бюджету у зв'язку з загальною економічною кризою у країні.

Багато чого буде залежати від того, чи отримає Греція додатковий транш від МВФ, ЄЦБ та Єврокомісії в розмірі мільярда євро. Так звана "трійка" кредиторів очікує підсумків виборів і має намір подивитися, чи буде нова правляча коаліція виконувати зобов'язання, взяті державою раніше.

Проте навіть отримання траншу не гарантує Афінам достатність коштів для покриття всіх витрат бюджету у липні. Вжиті заходи економії в кінцевому підсумку ускладнили ситуацію з наповненням скарбниці, оскільки різко знизили оподатковувану базу.

Читайте: Вихід Греції з єврозони: вірогідність становить один до трьох

Ключовою частиною плану порятунку Греції було збільшення збору податків, оскільки значна частина населення ухилялася від оподаткування протягом довгого часу. Проте криза зробила зворотний ефект - знайти ухильників стало набагато складніше. Зокрема ще й тому, що колектори податків через бюджетну економію позбулися коштів на бензин, який їм потрібен, щоб колесити по країні у пошуку порушників.

В результаті доходи, наприклад, від податку на додану вартість у країні в перші чотири місяці 2012 року скоротилися на 800 мільйонів євро у порівнянні з аналогічним періодом попереднього року.

У результаті тимчасовий уряд залишився перед одним варіантом дії - використовувати кошти, зарезервовані для рекапіталізації грецьких банків. Однак цей крок має бути схвалений "трійкою".

Греція опинилася у скрутному фінансовому становищі після світової економічної кризи 2008 року, яка поступово перейшла у боргову кризу всередині країни. Держава вже отримала від ЄС і МВФ допомогу у розмірі 130 мільярдів євро, а також домоглася списання половини боргів перед приватними кредиторами.

Однак спад ВВП протягом чотирьох років поспіль підтримав опозиційні партії, які відмовляються приймати умови європейської допомоги, що обмежують фінансову незалежність Греції. В результаті в якості одного з варіантів розвитку подій називається вихід Афін з єврозони і повернення до власної валюти - драхми.

Нагадаємо, раніше аналітики рейтингового агентства Standard & Poor's оцінили можливість виходу Греції з єврозони в найближчі місяці як один до трьох. На їхню думку, країна може відмовитися від євро, якщо уряд не стане проводити, як того вимагають ЄС, ЄЦБ і МВФ, непопулярний курс економії. Наступним кроком стане припинення фінансової допомоги. Агентство відзначає, що в цьому випадку економіці Греції може бути завдано серйозної шкоди, яка призведе до нездатності країни виконати боргові зобов'язання і дефолту.

Читайте також:

Грецьким банкам таємно виділили 100 млрд євро допомоги

Глава Єврокомісії пообіцяв утримати Грецію в єврозоні

ЄС готовий допомогти Греції залишитися в єврозоні, але вимагає виконання зобов'язань

Неконтрольований дефолт Греції обійдеться єврозоні в 1 трлн євро

Греція запропонувала купити в неї казино, порти, Олімпійський комплекс і навіть дороги

За матеріалами: Лента.ру , The New York Times ,
Помітили помилку?
Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter
Немає коментарів
Loading...
Реклама
USD 26.59
EUR 28.96
Останні новини
НОВОСТИ ПАРТНЕРОВ
Загрузка...