Топ Новини

У Греції заговорили про реальну підготовку до виходу з єврозони

6 лютого 2012 в 16:06
У Греції вже відкрито говорять про вихід країни з єврозони - питання перейшло у площину реальної підготовки.
greece_3645980267_49d3bae838_b-2.jpg
flickr.com

Питання виходу Греції із зони обігу євро перейшло від умовних сценаріїв у площину реальних підготовчих заходів. Таку думку сьогодні висловила єврокомісар від Греції в інтерв'ю місцевим ЗМІ.

"Тепер це не просто сценарії. Це альтернативні плани, які відкрито обговорюються", - заявила комісар ЄС з морських справ і рибальства Марія Даманакі, відповідаючи на питання грецької газети To Vima.

М.Даманакі, що представляє грецьку партію PASOK, уточнила, що кращим варіантом залишається "внутрішня девальвація" - підвищення конкурентоспроможності грецьких товарів через зниження вартості робочої сили, а не повернення до знеціненої драхми. "Однак ведеться підготовка і до інших рішень", - заявила М.Даманакі, маючи на увазі вихід Греції з єврозони.

При цьому грецький єврокомісар підкреслила, що повернення до драхми стане для багатьох громадян країни катастрофою. Якщо при введенні єдиної валюти 1 євро обмінювали на 340 драхм, то при виході Греції з єврозони обмінний курс опуститься до 1-1,2 тис. драхм/євро, купівельна спроможність впаде втричі, навела оцінки Даманакі. Крім того, у Греції, як і раніше залишиться державна заборгованість в євро, яку буде ще важче виплачувати, підкреслила Даманакі.

У 2011 році американський економіст Нуріель Рубіні висловив точку зору, що найбільш швидкий і найменш болісний спосіб для Греції вивести економіку з структурної кризи - вийти з єврозони і девальвувати нову національну валюту. Це дозволить підняти конкурентоспроможність грецьких товарів на міжнародному ринку і при цьому уникнути тотального безробіття в країні.

Раніше сьогодні європейське статистичне агентство Eurostat опублікувало зведену квартальну статистику за рівнем держборгу в країнах ЄС. Урядовий борг Греції в III кварталі 2011 р. виріс до 159,1% від ВВП країни - найвищий показник по країнах Європи - у порівнянні з 154,7% ВВП в II кварталі. Рецесія економіки Греції триває вже п'ятий рік. За оцінками Міжнародного валютного фонду, в 2011 р. економіка країни скоротилася на 6%, а в 2012 р. падіння ВВП складе до 3%.

Прес-секретар Єврокомісії (ЄК) Амадеу Альтафаж заявив сьогодні, що Греція вже запізнилася з переговорами за новими кредитами в рамках другої програми фінансової допомоги від міжнародних кредиторів і Афінам необхідно терміново прийняти рішення.

Читайте також

Саркозі: Греція - наша помилка

S&P кваліфікує обмін боргу Греції як дефолт

Великобританія: Вихід з Євросоюзу став би "економічним самогубством"

За матеріалами: РБК-Україна
Помітили помилку?
Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter
Немає коментарів
Loading...
Реклама
USD 26.55
EUR 28.89
Останні новини
НОВОСТИ ПАРТНЕРОВ
Загрузка...