У "Газпромі" пообіцяли, що «Південний потік» не торкнеться виключної економічної зони України

14 січня 2011 в 12:25
Начальник Департаменту з управління проектами ВАТ «Газпром» Леонід Чугунов у вівторок, 30 листопада, заявив, що «Південний потік» не торкнеться виняткової економічної зони України в Чорному морі.

Начальник Департаменту з управління проектами ВАТ «Газпром» Леонід Чугунов у вівторок, 30 листопада, заявив, що «Південний потік» не торкнеться виняткової економічної зони України в Чорному морі.

«Від російського берега підуть чотири нитки газопроводу - коридори для їх прокладання нам ще треба обрати. Єдине, що поки можна сказати, - вони не торкнуться виняткової економічної зони України», - сказав Чугунов.

За його словами, технологічно це найскладніша ділянка проекту, і труба тут буде непроста - діаметром 800 мм (32 дюйми) з товщиною стінки мінімум 39 мм. Тиск на виході з ГКС складе приблизно 220 атмосфер.

Причому, останній сухопутний відрізок перед береговою станцією у Краснодарському краї буде працювати на підвищеному тиску - приблизно у 120 атмосфер, відзначив Чугунов.

Також у «Газпромі» відзначають, що економічна ефективність проекту багато в чому залежить і від надання виключення з обов'язкового в ЄС принципу доступу третіх сторін, що дозволить власникові трубопроводу протягом певного періоду мати право ексклюзивного використання всієї його потужності. Тому представники «Південного потоку» будуть звертатися із запитами до регуляторів в кожній країні, через яку пройде трубопровід. Ці органи мають інформувати Європейську комісію про прийняті ними рішення, супроводжуючи їх детальним економічним обгрунтуванням. Останнє слово залишиться за ЄК, яка протягом трьох місяців може надати цей виняток.

Нагадаємо, 27 липня прем'єр-міністр Микола Азаров заявив, що Україна готова запропонувати проект розширення власної газотранспортної системи в якості альтернативи будівництва газопроводу «Південний Потік».

1 вересня міністр палива та енергетики України Юрій Бойко заявив, що транзит природного газу по території України може знизитися на 50% у випадку, якщо буде побудований газопровід «Південний потік».

7 вересня міністр закордонних справ України Костянтин Грищенко заявив, що українська сторона робить все можливе, щоб переконати РФ відмовитися від проекту «Південний потік». За словами глави українського МЗС, «Південний потік» є економічно невигідним проектом, який, до того ж, може загрожувати екології Чорного  моря.

7 вересня голова правління компанії Олексій Міллер заявив, що ВАТ «Газпром» не має наміру відмовлятися від будівництва газопроводу  «Південний потік».

13 вересня заступник голови Державної думи РФ, президент «Російського газового товариства» Валерій Язєв, заявив що об'єднання ВАТ «Газпром» і НАК «Нафтогаз України» може призвести до корекції позиції Росії щодо будівництва газопроводу «Південний потік».

У той же час, прем'єр України Микола Азаров заявив, що не допускає можливості злиття або поглинання «Газпрому» і «Нафтогазу».

За матеріалами УНІАН

Помітили помилку?
Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter
Немає коментарів
Loading...
Реклама
USD 26.55
EUR 28.89
Останні новини
НОВОСТИ ПАРТНЕРОВ
Загрузка...