У ЄС визнали, що антикризовими заходами ще більше посилили соціальну нерівність

1 березня 2012 в 16:46
Керівники ЄС задумалися над заходами пом'якшення соціальної напруги в Євросоюзі.

Голова Євроради Херман ван Ромпей визнав за підсумками "соціального саміту" в Брюсселі, що антикризові заходи ще більше посилили соціальну напругу.

"Антикризові заходи привели до дуже великого ризику для соціальної згуртованості", - сказав він прес-конференції у Брюсселі в четвер, 1 березня.

За його словами, необхідно боротися проти нерівності і бідності, потрібні термінові конкретні результати в тому, що стосується економічного зростання і зайнятості. "Європейська соціальна модель ані трохи не померла!", - заявив глава Євроради.

Соціальний, або трибічний, саміт - це щорічна зустріч керівників ЄС з "соціальними партнерами" - керівництвом європейських профспілок і працедавців. Вона, як правило, приурочена до весняного саміту Європейського союзу, традиційно присвяченого економічним питанням. У четвер такий трибічний саміт пройшов напередодні Європейської Ради, що відкривається у Брюсселі  1-2 березня.

У соціальному саміті від ЄС брали участь Х.ван Ромпей, голова Єврокомісії Жозе Мануель Баррозу і  прем'єр-міністр головуючої у Євросоюзі Данії Хелле Торнінг-Шмідт. Усе троє, виступаючи на прес-конференції, підкреслювали необхідність поєднання антикризових заходів зі стимуляцією економічного зростання і створенням робочих місць, особливо для молоді.

"Зайнятість залишається і має залишатися нашим пріоритетом", - підкреслив Ж.М.Баррозу на прес-конференції. Він відзначив, що ситуація із зайнятістю у ряді країн ЄС драматична, і підкреслив важливість соціальної справедливості для стабільності суспільства.

"Наша соціальна модель, наші ринкові економіки передбачають якраз поєднання економічного динамізму і соціальної справедливості", - сказав глава Єврокомісії.

За його словами, "безробіття - це антитеза соціальній справедливості, особливо тривале безробіття і безробіття серед молоді". Прийняті економічні реформи в ЄС дадуть результат ще не скоро, на це знадобиться час, а молодь потребує роботи вже сьогодні, відзначив Ж.М.Баррозу. Потрібні термінові заходи в секторі зайнятості.

"Ось чому на останньому саміті ЄС у січні я оголосив про заходи боротьби з безробіттям серед молоді, про це я заявляю сьогодні до глав держав і урядів у своїй доповіді про економічний розвиток", - сказав голова Європейської комісії.

Читайте також:

Азаров пообіцяв зрівняти доходи українців

Європейці вийшли на масові протести проти антикризових заходів своїх урядів

Більше мільйона іспанців вийшли на мітинги проти трудової реформи

Парламент Німеччини схвалив другий пакет допомоги Греції

Грецький парламент ухвалив закон про списання 107 млрд євро боргу країни

Рада ЄС схвалила другий антикризовий пакет заходів для країн Єврозони

Європа зробила перший крок до рецесії


 
 
 

За матеріалами: Інтерфакс-Україна
Помітили помилку?
Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter
Немає коментарів
Loading...
Реклама
USD 26.55
EUR 28.89
Останні новини
НОВОСТИ ПАРТНЕРОВ
Загрузка...