У держбюджеті-2012 забули про борг перед Росією за знижку на газ за Харківськими угодами

23 вересня 2011 в 12:15
У проекті державного бюджету на 2012 рік третій рік поспіль не відображається заборгованість України перед Росією за Харківськими газовими угодами.
gaz_gas_gts_8.jpg
naftogaz.com

Про це в коментарі для ZN.UA повідомив екс-керівник Міністерства фінансів Ігор Уманський.

«Мова йде про знижку на газ, яка передбачена в розмірі 100 дол за 1000 кубометрів (там пряма норма і дуже короткий текст, який трактувати двояко дуже складно). Так от: ця знижка повинна додаватися і оформлятися як державний борг України перед Російською Федерацією», - сказав І.Уманський.

Проте ні в документах за 2010 рік, ні за 2011-й і ні тепер уже за 2012-й сума цього боргу в загальному розмірі держборгу не відображена. Не відображена з простої, нібито технічної причини: на сьогоднішній день не затверджена методологія обліку цього боргу.

«Але якщо враховувати, то держборг буде зовсім не в тих обсягах, які передбачені в тексті законопроекту. До поточного обсягу на кінець 2012 року необхідно додати ще близько 10 млрд дол. Разом прямий держборг складе приблизно 500 млрд грн (зростання за півтора року - 270 млрд грн, або 120%)», - відзначив І.Уманський.

Детальніше читайте в матеріалі Юрія Сколотяного «Із бюджетом будемо до зими?» у свіжому номері «Дзеркала тижня. Україна».

 

Помітили помилку?
Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter
Немає коментарів
Loading...
Реклама
USD 26.63
EUR 29.00
Останні новини
НОВОСТИ ПАРТНЕРОВ
Загрузка...