Топ Новини

У банків для кредитування іпотеки грошей під зав’язку – НБУ

15 червня 2012 в 22:36
Якщо банки купують держоблігації під 13-14%, значить ресурс є, вважають в Нацбанку: "Подивіться на їх на залишки на їх рахунках, скільки грошей у них в касі, скільки на рахунках за кордоном - це мільярди доларів, які просто лежать і чекають куди ж їх розмістять".
ipoteka_zhylie_zhilie_credit_kredit_.jpg
Андрій Товстиженко, ZN.UA

Банківська система володіє достатнім обсягом ресурсів, щоб активно видавати іпотечні кредити, в т.ч. – в рамках 3%-вої держпрограми. Таку заяву зробив директор Департаменту з управління валютним резервом та здійснення операцій на відкритому ринку НБУ Олександр Дубихвіст

Про це він сказав під час круглого столу «Доступне та комфортне житло: як працюють механізми зниження ставок за кредитами на придбання та ремонт житла?», який 14 червня провела Ліга фінансового розвитку за підтримки проекту USAID «Розвиток фінансового сектору» FINREP та тижневика «Дзеркало тижня. Україна».

«Якщо банки купують держоблігації під 13-14%, значить ресурс є. Подивіться на їх на залишки на їх рахунках, скільки грошей у них в касі, скільки на рахунках за кордоном - це мільярди доларів, які просто лежать і чекають куди ж їх розмістять», - зауважив представник Національного банку.

За словами Дубихвоста, за цих умов потреби надання банкам цільового рефінансування від регулятора немає.

«Ось, наприклад, Нацбанк дасть під 3% цей ресурс. Що зміниться? Для фізичної особи це як було 3%, так і залишиться 3%. Цей механізм (компенсація частини відсоткової ставки за держрахунок, - ред.) без емісії дозволяє все це зробити і зробити на ринкових умовах. Плюс ще в тому, що банки вибирають позичальника. Вони дивляться, потягне людина чи не потягне цей кредит. Якщо людина не зможе його обслуговувати, значить не можна видавати його зараз, не треба заганяти людей в боргову яму», - вважає директор департаменту з управління валютним резервом та здійснення операцій на відкритому ринку НБУ.

Читайте також:

Азаров пообіцяв з 2013 року європейські технології для будівництва доступного житла

В Україні укладено перший договір за програмою іпотеки від Януковича

Коли два-три відсотки - фантастика

Недоступна «доступність» новобудов

Помітили помилку?
Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter
Немає коментарів
Loading...
Реклама
USD 26.55
EUR 28.89
Останні новини
НОВОСТИ ПАРТНЕРОВ
Загрузка...