У Європі представили оновлену банкноту в 5 євро

10 січня 2013 в 21:40

Оновлення євро почали з банкноти в 5 євро. У найближчі роки будуть поступово оновлюватися й інші євробанкноти. Технології їх виготовлення і захисту від підробки відповідають найбільш передовим досягненням.

dragi
Маріо Драгі

Єдина європейська валюта "є найбільш наочним символом європейської єдності". Це підкреслив президент Європейського центрального банку (ЄЦБ) Маріо Драгі, який представив у Франкфурті-на-Майні нову банкноту номіналом п'ять євро.

"Ці купюри з точки зору технології їх виготовлення і захисту від підробки відповідають найкращим досягненням у цій області", - запевнив глава ЄЦБ. За його словами, експерти банку працювали над їх створенням протягом декількох років.

За розміром нова "п'ятірка" не відрізняється від колишньої. Однак оновлені водяні знаки і бічна стрічка - голограма, що зображує героїню грецької міфології Європу - дочку фінікійського царя Агенора (кохана Зевса, мати мудрого правителя Кіпру Міноса, синів Зевса Радаманфа і Сарпедона).

Банкнота витримана в колишній зелено-смарагдовій колірній гамі, однак цифра номіналу 5 євро змінює колір на темно - синій, якщо купюру трохи нахилити. На її краях на лицьовій стороні відчувається рифлення.

Крім того, нова "п'ятірка" трохи товща за колишню за рахунок покриття спеціальним лаком. Це зроблено для того, щоб вона довше служила.

У найближчі роки будуть поступово оновлюватися і інші євробанкноти. Прийнято рішення, що принцип підбору зображень на них залишиться незмінним: на єврогроші будуть наноситися графічні зображення архітектурних пам'ятників, яких насправді не існує.

"Нові банкноти євро демонструють єдність і різноманіття нашого континенту", - підкреслив Маріо Драгі. Він повідомив, що нова "п'ятірка" надійде в обіг у 17 державах європростору з 2 травня 2013 року.

У той же час "старі" гроші будуть в обігу без будь-яких часових обмежень.

Читайте також:

Британія через три роки може перейти на пластикові гроші

США вводять в обіг нову 100-доларову купюру

У США тимчасово перестали друкувати 100-доларові купюри

У Німеччині на 20% збільшилася кількість фальшивих євро

 

 

За матеріалами: ИТАР-ТАСС
Теги
Помітили помилку?
Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter
Немає коментарів
Loading...
Реклама
USD 26.67
EUR 28.94
Останні новини
НОВОСТИ ПАРТНЕРОВ
Загрузка...