У Єврокомісії розпочали роботу над Європейським енергетичним союзом

Поділитися
У Єврокомісії розпочали роботу над Європейським енергетичним союзом Шефчович повідомив, що майбутній Європейський енергетичний союз врахує інтереси України © ec.europa.eu
У Єврокомісії відзначили, що союз врахує інтереси сусідніх з ЄС країн, таких як Україна і Молдова.

Заступник голови Єврокомісії Марош Шефчович представив плани створення Європейського енергетичного союзу, який в ЄС розглядається як головний етап у формуванні єдиного ринку енергії, у зміні способів її виробництва, транспортування та споживання.

"Наша нинішня енергетична політика не є стійкою ні в якому сенсі цього поняття, і її реорганізація невідкладна. У центрі нашої енергетичної політики повинні бути громадяни", - зазначив Шефчович на прес-конференції в Брюсселі.

Тепер буде застосовуватися комплексний підхід, що включає різні області, щоб посилити передбачуваність енергозабезпечення, зазначив він.

"Клімат, транспорт, промисловість, наукові дослідження, зовнішня політика, цифрова економіка і сільське господарство будуть ключовими темами цього проекту. Енергетичний союз спрямований на те, щоб зламати секторальні перегородки, де вони ще існують, і об'єднати усіх порушених учасників навколо одного столу, тобто енергетичний союз дозволить реалізувати новий підхід до енергетичної політики Європи", - повідомив Шефчович.

Прийняття рамкової стратегії Європейського енергетичного союзу заплановано на 25 лютого.

Шефчович відзначив важливість дискусії, яка відбулася в середу на засіданні Єврокомісії.

"Можу вам сказати, що я був по-справжньому обнадіяний консенсусом і підтримкою, висловлені в Єврокомісії цьому проекту, його основним елементам, які повинні скласти цей енергетичний союз при обліку політики захисту клімату, зверненої в майбутнє", - заявив він.

Заступник голови Єврокомісії зазначив, що цей союз не буде обмежений рамками ЄС, так як він прийме до уваги інтереси тих держав-сусідів, які бажають співпрацювати з энергосоюзом в контексті енергетичного співтовариства.

Відповідаючи на питання, він уточнив, що мав на увазі, зокрема, такі країни як Україну та Молдову.

Раніше США заявили, що хочуть допомогти Східній Європі скоротити енергозалежність від Росії.

"США хотіли б скоротити частку Росії на газовому ринку Східної Європи на 20 % до 2020 року, вважаючи це важливим кроком уперед", - зазначив спецпредставник Держдепартаменту США з питань енергетики Амос Хохстейн.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі