У російського розвороту до Азії є свої межі - WSJ

Поділитися
У російського розвороту до Азії є свої межі - WSJ Росія намагається знайти нових "друзів" у Азії за допомогою саміту ASEAN. © ASEAN
Москва намагається налагодити зв'язки з розвиненими країнами Далекого Сходу, але вони не замінять їй євроатлантичний простір.

На честь 20-річчя встановлення відносин з "Асоціацією південно-азійських націй", Росія сьогодні і завтра проведе саміт об'єднання в Сочі. В цьому ж місті Володимир Путін минулого тижня приймав прем'єр-міністра Японії Сіндзо Абе.

"Москва відправляє гучні сигнали про свій розворот до Азії, і не лише до Китаю", - пишуть на сторінках Wall Street Journal експерт ISEAS Yusof Ishak Institute Іен Сторі і російський економіст Антон Цвєтов.

Вони зауважують, що Кремль намагається знайти нових партнерів в Азії, щоб покращити стан російської економіки. Зокрема, він хотів би налагодити поставки зброї і наростити важливі енергетичні поставки, на який традиційно опирається російський бюджет. Також для Москви важливо показати Заходу, що в Москви є багато варіантів міжнародної співпраці і торгівлі. При цьому йдеться не лише про Китай.

Тому форум ASEAN проходить в Сочі. Москва так намагається показати, що вона лишається світовою державою. Але насправді південно-східна Азія не може замінити Росії зв'зязки з Заходом.

Автори зауважують, що в 2015 році обсяг торгівлі між Росією і країнами ASEAN досягли лише 24 мільярдів доларів. А це лише 1% від всього товарообігу країн південно-східної Азії. Російскі інвестиції також не дуже відчутні для них.

Можливо Володимир Путін спробує запропонувати ASEAN новий формат відносин з Євразійським союзом. Але це також наврядчи принесе російському об'єднанню вигоду. Єдиним вигідним полем для Путіна, на думку авторів, може стати продаж зброї. Росія вже стала найбільшим постачальником озброєнь В'єтнаму. Індонезія, Малайзія і Таїланд, які занепокоєні поведінкою Китаю в Південно-китайському морі, можуть також зацікавитися ним.

Москва ж до цього часу намагалася не ставати на чийсь бік у цьому конфлікті, щоб не сваритися з В'єтнамом і Китаєм. При цьому російські держкомпанії активно розробляють нові нафтові родовища у в'єтнамській акваторії.

Раніше видання Bloomberg писало, що розворот Путіна на Схід провалився. Звісно, це не значить, що у Путіна зовсім немає друзів. Він серйозно працює над зміцненням зв'язків з Китаєм. Але угоди між Росією і КНР щодо побудови нової ГТС на сьогодні такі ж близькі до виконання, як і в травні 2014 року, коли вони були підписані. Російсько-китайська угода про випуск бондів у юані теж не призвела до наслідків, на які розраховувати у Москві.

Видання Newsweek.pl писало, що Путін боїться і створює ілюзію "самодостатньої" Росії. Путін не може далі брехати росіянам, що все в країні гаразд тоді, коли вони відчувають на собі, що військові авантюри в Україні і Сирії надто дорого обходяться економіці Росії, яка продовжує слабшати.

Поділитися
Підготував/ла Лесь Димань
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі