У Росії міркують над поділом "Газпрому" на транспортну і видобувну компанії

Поділитися
"Роснафта" бореться за демонополізацію з "Газпромом"
У Росії знову піднято забуте питання про розподіл газової монополії на видобувну і транспортну компанії. Причому на відміну від попередніх спроб просунути ідею зараз перспективи такого варіанту проглядаються.

Президент "Роснафти" Ігор Сєчін і співвласник трейдера Gunvor Геннадій Тимченко активно просувають ідею розділення "Газпрому" на транспортну і видобувну компанії. Про це пише газета "Коммерсантъ" з посиланням на анонімні джерела. За даними співрозмовників видання в адміністрації президента, питання винесено "на найвищий рівень".

Якщо припустити, що "Газпром" дійсно буде розділений, то тоді конфігурація російської газової галузі стане нагадувати конфігурацію у російській нафтовій галузі. У ній є державний оператор магістральних трубопроводів "Транснафта" і державна видобувна компанія, яка випереджає приватників за обсягами видобутку - "Роснафта".

Бажання керівництва "Роснафти" розділити "Газпром" може бути пов'язане з бажанням нафтової компанії конкурувати з ним у газовій галузі. За останні роки активи "Роснафти" в газовій галузі значно збільшилися за рахунок придбання контрольного пакету в "Ітеру" і ста відсотків ТНК-ВР. В результаті "Роснафта" оголосила про намір збільшити видобуток газу до ста мільярдів кубометрів на рік. Для порівняння, "Газпром" у 2012 році видобув 478 мільярдів кубометрів.

Окрім того, раніше стало відомо, що "Роснафта" на шельфі претендує на частину ділянок, на які хотів би отримати ліцензії "Газпром". До цього двом держкомпаніям вдавалося ділити ліцензії на шельфі: "Роснафті" діставалися нафтові, а "Газпрому" - газові.

Паралельно у "Роснафті" намагаються посилити газовий блок і всередині компанії. 1 квітня стало відомо, що новим гендиректором "Ітери" став перший віце-президент "Роснафти" Едуард Худайнатов. За даними газети "Коммерсантъ", у "Роснафту" на посаду віце-президента з газового бізнесу перейшла Влада Русакова, яка довгий час працювала у "Газпромі", але залишила монополію в 2012 році через досягнення пенсійного віку. !zn

Читайте також:

ЄС та Україна обговорять долю ГТС на початку травня. "Газпром" також запрошено

Через 5 років Україна почне експорт свого газу в Європу, - Ставицький

Польща не поспішає допомагати "Газпрому" убудівництві труби в обхід України

У березні російський газ коштував Україні дешевше, ніж у лютому

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі