У разі ліквідації "Приватбанку" більш ніж 60 млрд грн на його поточних рахунках можуть бути втрачені

ZN.UA Ексклюзив
Поділитися
У разі ліквідації "Приватбанку" більш ніж 60 млрд грн на його поточних рахунках можуть бути втрачені Можлива загибель "Приватбанку" стане шоком для української економіки
При подібному розвитку подій Фонд гарантування вкладів не зможе відшкодувати клієнтам системного банку всі їх втрати.

У разі ліквідації "Приватбанку", виплатам з Фонду гарантування вкладів фізичних осіб підлягає понад 13,5 млн його депозитів на суму майже 70 млрд грн, ще близько 60 млрд грн на поточних рахунках буде втрачено.

Про це у своїй статті для DT.UA пише Юлія Самаєва. За її словами, у зв'язку з невизначеністю навколо питання повної або часткової націоналізації банку, виключати такий варіант розвитку подій не слід.

"Історія "Дельти", у ліквідацію якої теж ніхто не вірив, показує, що й такого варіанта розвитку подій виключати не можна. Цей сценарій - відчутний удар по всьому фінсектору. Звісно, не всі депозити підпадають під держгарантії. Виплатам з ФГВФО підлягає близько 13,5 млн депозитів Приватбанку на загальну суму майже 68 млрд грн. Це безпрецедентні втрати, і, на жаль, тільки ними цей сценарій не обмежиться. Кошти фіз- і юросіб на поточних рахунках у сумі понад 60 млрд грн будуть втрачені", – йдеться в статті.

Як зазначає автор, ліквідація системного банку на тривалий час паралізує українську економіку.

Читайте також: Чиновники МВФ у разі націоналізації "Приватбанку" планують особисто вести переговори з Коломойським - джерело

Нагадаємо, у вересні Національний банк України рекомендував "Приватбанку" протягом трьох років виправити виявлені в ході інспекції порушення, а також виконати рекомендації регулятора.

Зокрема, регулятор оцінив якість кредитного портфеля, виконання зобов'язань за кредитними договорами з НБУ, перевірив дебіторську заборгованість, операції кіпрської філії, ринкові та операційні ризики, капітал і ліквідність, нематеріальні активи, якість внутрішнього аудиту, кореспондентські рахунки, валютообмінні операції, фінансові інвестиції тощо

За підсумками інспекції НБУ надав керівництву "Приватбанку" рекомендації щодо приведення його діяльності і розміру капіталу у відповідність з нормативами, а також щодо зменшення ризиків в діяльності банку.

Експерт Економічного дискусійного клубу Євген Олейніков раніше заявив DT.UA , що націоналізація "Привату", щоб не викликати обвал національної банківської системи, потребує коштів у сумі, порівняної з сумою зобов'язань банку, тобто близько 230 млрд грн.

Детальніше про сценарії та проблеми можливої націоналізації "Приватбанку" читайте в статті Юлії Самаєвої ""Приват" - держава: за хід до мату" у тижневику "Дзеркало тижня. Україна".

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі